Egyszerre 180 darabot kért az IndiGo
Történelmi megrendelést kapott az Airbus
A polgári repüléstörténet egyszeri legnagyobb megrendelését kapta az Airbus cég a hétfőn megnyílt 49. párizsi légiszalonon.
2011.06.22 16:46MTISzerdai bejelentés szerint az indiai IndiGo fapados légitársaság egyszerre 180 Airbusra adott megrendelést. Ebből 150 üzemanyag takarékos A320neo.
Az Airbus közlése szerint a 320-as család új generációja az A320neo, amely akár 15 százalékkal kevesebb üzemanyagot használ fel, mint a régebbi modell.
A megrendelt Airbus repülőgépek együttes listaára 15,6 milliárd dollár. Arról nem érkezett információ, hogy milyen ütemben kapja meg az indiai légitársaság a megrendelt repülőgépeket.
Az IndiGo, amely India második legnagyobb belföldi utasszállítója, augusztusban zárja le működésének első öt évét, és ekkortól külföldre is indíthat járatokat.
A cég először a 2005-ös párizsi repülőgép-szalon után került reflektorfénybe, amikor 100 darab A320-as megvásárlását jelentette be.
A vállalatot Rakesh Gangwal irányítja, aki korábban a United Airlines vezérigazgatója volt.
Kapcsolódó írások:
- Fellegi: 13 millió forintba kerül a repülőtér átnevezése
- Liszt Ferenc Repülőtér: április végéig 15 százalékos forgalomnövekedés
- Divatba jött a magánrepülőgép a kínai újgazdagok körében
- Két és féléves csúcson a kerozin ára - drágulhatnak a repülőjegyek
- Drágulni fognak a repülőjegyek?
- Uniós pénzből kármentesül a sármelléki repülőtér
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:58 Brutális viharok országszerte - rengeteg a kár és a sérült
- 8:16 Még mindig etetni-itatni kell a fészekből kizuhant kisgólyát
- 6:00 Mi állhat a csongrádi földrengések hátterében?
- 1:24 Izrael elindította a Fekete Zászló hadműveletet Jemen ellen
- 22:48 Meteorológia: hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
- 21:00 Már megint füstöl a MOL környéke - videó
- 20:00 Felborult egy szirénázó mentőautó Budapesten
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06