Az állatok példátlan módon elszaporodtak
Bambuszvirágzásból patkányinvázió és éhínség
Egymillió embert fenyeget az éhínség az indiai Mizoram államban, mivel a bambuszvirágzás nyomán elszaporodott patkányok felfalták a térség teljes rizstermését.
2008.03.18 12:50MTIA patkányok óriási tömegben lepték el a törzsek lakta mizorami erdőségeket, elfogyasztva a 48 évenként virágzó vadbambusz termését. Szakértők szerint a fehérjében gazdag bambuszgyümölcs megnövelte a patkányok szaporodóképességét, s miután az állatok példátlan módon elszaporodtak, a vadbambusz gyümölcse pedig elfogyott, a rizstermést puszították el.
Már az 1959-es bambuszvirágzást követő patkányvész is súlyos élelemhiányhoz vezetett Mizoramban. A hatóságok úgy hitték, hogy az idei "patkánycsapásra" jobban felkészültek, de a vészhelyzet elhárítására kidolgozott tervek nem működtek, s zavarok következtek be az alternatív rizsutánpótlásban is.
A segélyszervezetek szerint a falusiak többsége most értéktelenebb haszonnövényeken és vadon élő növények gyökerein tengődik, mivel nincs pénzük a megdrágult rizs megvásárlására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


