Tudomány
A valaha mért legkisebb időtartamot rögzítették német tudósok
Az úgynevezett zeptoszekundumok tartományába tartozik.
2020.10.16 17:33MTIA valaha mért legkisebb időtartamot rögzítették német atomfizikusok.
A frankfurti szakértők berlini és hamburgi kollégáikkal együttműködve határozták meg a valaha megmért legkisebb, elképzelhetetlenül rövid időtartamot, amely az úgynevezett zeptoszekundumok tartományába tartozik - közölte pénteken a frankfurti Goethe Egyetem.
Egy zeptoszekundum 1 másodperc egymilliárdod részének egy billiomod része, vagyis a másodperc szorozva 10 a mínusz 21-en.
A kutatók azt mérték, mennyi időre van szüksége egy fényrészecskének, hogy áthaladjon egy hidrogénmolekulán: 247 zeptoszekundumra. A méréshez többek között röntgenfényt használtak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
- 14:53 Fontos adóváltozások léptek hatályba
- 14:52 3%-os kedvezményes elsőlakáshitelt jelentett be Orbán
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
- 12:20 Kizártak egy magas rangú katonatisztet a kínai hadsereg legfelsőbb parancsnokságából
- 10:20 Alföldi zebracsikó született a Szegedi Vadasparkban
- 8:18 Idén is várja a szórakozni vágyókat a debreceni Campus Fesztivál
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06