Természetvédelem
Negyven új tengeri rezervátumot hoznak létre világszerte
A tengeri rezervátumokban korlátozni fogják a kereskedelmi halászatot, a kőolaj-és gázkitermelést és más emberi tevékenységet, amely hatással van az óceánok ökoszisztémájára.
2016.09.16 09:11MTITöbb mint 20 ország 40 újabb tengeri rezervátum létrehozására kötelezi el magát az óceánok védelméről Washingtonban csütörtökön kezdődött kétnapos csúcstalálkozón.
A tengeri rezervátumokban korlátozni fogják a kereskedelmi halászatot, a kőolaj-és gázkitermelést és más emberi tevékenységet, amely hatással van az óceánok ökoszisztémájára. Az új tengeri rezervátumok kiterjedése eléri az 1,19 millió négyzetkilométert.
Barack Obama amerikai elnök csütörtökön jelentette be, hogy az Egyesült Államok létrehozza első tengeri természetvédelmi területét az Atlanti-óceánon az új-angliai fenékhegyvidék térségében. A 12,7 ezer négyzetkilométeres terület víz alatti hegyeiről, kanyonjairól ismert.
Múlt hónapban Barack Obama létrehozta a világ legnagyobb, 1,5 millió négyzetkilométeres tengeri rezervátumát Hawaii körül, négyszeresére növelve elődje, George W. Bush által még 2006-ban létesített Papahanaumokuakea Marine National Monument területét.
Ezzel a Hawaii-szigeteket övező térség váltotta fel a világ legnagyobb védett tengeri területeként a Cook-szigekeknél, az Új-Zéland társult államánál elterülő nemzeti parkot.
Nagy-Britannia szintén csütörtökön jelentette be, hogy kétszeresére növeli tengeri rezervátumainak területét, amely így az évtized végére fogja érni a négymillió négyzetkilométert.
Az Atlanti-óceáni St. Helena és Ascension szigetek térségében és a dél-csendes-óceáni Pitcairn szigeteknél hoznak létre újabb, teljes körű védelmet élvező természetvédelmi területet, ahol betiltják a kereskedelmi halászatot.
St. Helena térsége több bálnapopulációnak ad otthont, míg Ascension szigete a dél-atlanti térség a közönséges levesteknősök legnagyobb tanyája a dél-atlanti térségben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 19:30 Megválasztották az új pápát
- 18:20 Brutális fejszés támadás a Varsói Egyetemen - egy nő életét vesztette
- 16:29 Vízszivárgás miatt meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát
- 14:26 Seattle-ben több tucat Izrael-ellenes tüntetőt vettek őrizetbe Washington állam egyetemén
- 12:24 Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől
- 10:23 Budapesten fogták el egy bűnszervezet Lengyelországban körözött vezetőjét
- 8:22 Nyugdíjkorrekciót javasol a miniszterelnöknek írt levelében a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06