Irány Hawaii!
Végre elindulhatott Japánból a Solar Impulse 2
Várhatóan öt napig tart majd útja Hawaiira, amennyiben nem lesz borús időjárás, ami akadályozza a gép napelemeinek teljes mértékű feltöltését.
2015.06.29 08:45MTI
Wikipedia/Milko Vuille
Elindult hétfőn Japánból a kizárólag napenergiával hajtott Solar Impulse 2 repülőgép, hogy egy hónapi kényszerpihenő után folytassa útját az egyesült államokbeli Hawaiira.
A repülőgép Nagojából startolt, ahova június elsején érkezett a kínai Nankingból 40 órás repülés után.
A rossz időjárás akadályozta meg abban, hogy világkörüli útjának hetedik szakaszát teljesítse, és Kínából a 8175 kilométerre fekvő Hawaiira repüljön.
A gép a nagojai kényszerleszálláskor megsérült. Előbb a keletkezett hiba kijavítása késleltette indulását, majd az időjárás kárhoztatta hosszabb vesztegelésre.
A szervezők legutóbb június 24-re tűzték ki startját, de a rossz meteorológiai viszonyok ismét közbeszóltak.
Várhatóan öt napig tart majd útja Hawaiira, amennyiben nem lesz borús időjárás, ami akadályozza a gép napelemeinek teljes mértékű feltöltését.
A Solar Impulse 2 idén március 9-én kelt útra Abu-Dzabiból 35 ezer kilométeres világkörüli útjára.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


