Mesterséges intelligencia
Elon Musk tízmillió dollárral támogatja a "jószándékú MI" kifejlesztését
A világhírű üzletember szerint a mesterséges intelligenciák fejlesztése az egész emberiségre nézve veszélyes lehet.
2015.01.17 18:15ma.huA The Guardian pénteken számolt be róla, hogy Elon Musk, a Tesla Motors és a SpaceX alapítója tízmillió dollárt ajánlott fel a mesterséges intelligencia (MI) kutatások támogatására. Musk szerint az MI-kutatásokban komoly veszélyek rejlenek: ha nem vigyázunk, a jövő szuperintelligens számítógépei könnyen ellenünk fordulhatnak. Véleményét számos tudós is osztja, akik január elején egy, a Future of Life Institute (FLI) által közzétett nyílt levélben hívták fel a figyelmet az okos számítógépek építésének "buktatóira".
Shutterstock fotó - Phil Stafford
A milliárdos feltaláló és üzletember által felajánlott pénzből egy, a "jószándékú MI" kifejlesztését támogató ösztöndíjat hoznak létre. A támogatásra január 22-től lehet pályázni. Az FLI hangsúlyozta, hogy nem csak Mi-fejlesztők jelentkezését várják, hanem olyan kutatókét is, akik a kapcsolódó tudományterületekkel - például gazdaságtannal, joggal, etikával vagy politikatudománnyal - foglalkoznak.
"A vezető kutatók szerint az MI-k biztonságossá tétele fontos feladat. Egyetértek velük, ezért is döntöttem úgy, hogy tízmillió dollárt fordítok azoknak a kutatásoknak a támogatására, amelyek célja, hogy biztosítsák, hogy az MI valóban hasznos legyen az emberiség számára" - nyilatkozta Musk.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 7:51 Hőség - Rómában a legmagasabb szintű hőségriasztás lépett érvénybe
- 20:48 Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
- 18:43 Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
- 16:42 A Fidesz elítéli a nagyváradi premontrei rendház elleni erőszakos hatósági intézkedést
- 14:39 Kilakoltatták Fejes Rudolf Anzelm apátot a nagyváradi premontrei rendház önkormányzatnak ítélt helyiségeiből
- 12:37 Kormányszóvivő: Budapest felkészülve várja a Bajnokok Ligája döntőt
- 11:36 Tűz ütött ki egy kóser szupermarketben London jórészt zsidók lakta Golders Green negyedében
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


