Japánban új szenzáció!
Fotó a furcsa mackóról! Mitől zöld a jegesmedve?
Három sarki jegesmedve zavarba hozta egy japán állatkert látogatóit, miután a bundájuk színe zöldre váltott.
2008.09.10 16:10rtlbulvar.hu
Íme a zöld jegesmedve!
A normálisan fehér színű medvék bundája azután váltott színt, miután megmártóztak a Higashiyama Állatpark és Botanikus Kert algákkal teli tavában.
Az állatkert hivatalnoka, Masami Kurobe szerint a zöld jegesmedvék nem kis aggodalmat keltettek a látogatókban, akik azt hitték, hogy az állatok betegek, vagy esetleg a bundájuk lett penészes. A júliusi és augusztusi hőség, valamint a kevésbé gyakori vízcsere okozza az algák elszaporodását a medvék tavában és a védőárokban.
Mr Kurobe hozzátette, hogy a probléma az, hogy az alga behatol a jegesmedvék bundájába, és teljesen el is lepi azt, amit nagyon nehéz lenne kiöblíteni belőle. A medvék bundája várhatóan novemberben áll vissza eredeti színükre, amikor az algák szaporodása alábbhagy.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


