Nano- és pikoműholdak
Itt az idő fejleszteni a magyar űrtechnológiát
Kétfordulós pályázatot hirdet Műholdas misszió 2014 címmel a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara nano- és pikoműholdak fedélzetén megvalósítható, a Föld környezetét vagy felszínét vizsgáló mérésekre, biológiai jellegű kísérletekre és űrtechnológiai fejlesztési ötletekre.
2014.02.18 18:25MTI
MaSat - a leghíresebb magyar műhold
A két korosztály - 18 év alattiak, valamint a 18 és 35 év közöttiek - számára kiírt pályázatra jelentkezők javaslatot tehetnek új érzékelők alkalmazására, a meglévő adatok feldolgozására és biológiai jellegű kísérletekre. A javasolt mérésnek, illetve kísérletnek megvalósíthatónak kell lennie egy vagy több, flottában repülő nano- vagy pikoműholdon - közölte az intézmény kedden az MTI-vel.
Az űrtechnológia körébe tartozó ötletek vonatkozhatnak például kis műholdak korszerű energiaellátó, -tároló rendszereire, fedélzeti berendezések konstrukciójára, alkatrész-választási szempontokra, a hőegyensúly biztosítására, hatékonyan működő helyzetstabilizálási elvekre, a kockák struktúrájának, szerkezeti anyagának megválasztására.
Az első fordulóra benyújtott pályázati anyagnak tartalmaznia kell a mérendő fizikai paraméter és biológiai jellemző leírását, valamint a mérési, kísérleti eljárás elvét és rendszertervét, illetve űrtechnológiai fejlesztési javaslat esetén a szerkezet, berendezés vagy technológia elvét, megvalósításának módját, valamint az alkalmazásából származó várható előnyöket.
Az elektronikusan kitöltött pályázati űrlapokat e-mailben kell elküldeni a muholdmeres@eit.bme.hu címre április 12-ig. A második fordulóba bekerülő pályázók a konkrét megvalósítás tervének kidolgozására kapnak felkérést.
A pályázat célja olyan ötletek gyűjtése, amelyek elősegíthetik a következő magyar műholdas misszió sikerét. A kiírás letölthető a pályázatot lebonyolító BME Egyesült Innovációs és Tudásközpont honlapjáról.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


