Régészeti csoda
Több száz éves hajóroncsokra bukkantak Stockholmban
Öt 16-18. századi hajóroncsra bukkantak egy rakpart helyrehozatalakor Stockholm központjában.
2011.12.20 10:08MTIA felfedezésről a svéd tengerészeti múzeum számolt be hétfőn. Ezek szerint az 1500-as és az 1700-as évek közötti időszakból származó hajóroncsokra Strömkajennél bukkantak rá.
A rakpart a Balti-tengernél fekszik, turisták által közkedvelt része a városnak, ott található a Grand Hotel, amelyet sok turista választ szálláshelyéül. A felfedezés több információval szolgál a hajógyárról, ahol a svéd flotta ékkövét, a Vasa nevű hajót is készítették, valamint a város történetének különböző korszakairól is - emelte ki a múzeum.
A roncsok között van olyan, amelyiknek hossza eléri a húsz métert is - közölte Andreas Olsson, a múzeum régésze.
A szakember szerint a leletek arról árulkodnak, hogy a hajókat lakóhajóként használták. Ezért a felfedezés sokat elárulhat arról, hogyan éltek Stockholmban a 16. században és az utána következő időkben.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


