Bármelyik pillanatban aláhullhat
Nézze élőben - pár óra, és ránk zuhanhat a renegát műhold
A NASA számításai szerint bármelyik pillanatban aláhullhat az égből az UARS jelű műhold - a becsapódás helyét egyelőre nem lehet tudni. Biztos, ami biztos, kövesse nálunk a szökevény égi vándor útvonalát!
2011.09.21 11:49ma.huGyorsabban csökken a vártnál az UARS fedőnevű műhold keringési magassága. Tudósok ezt a fokozódó naptevékenységgel magyarázzák: az intenzív sugárzás által a felső légkörben beindított folyamatok erősebb fékezőhatást fejtenek ki az alacsonyan keringő műholdakra. Ezzel magyarázható, hogy az UARS a múlt héten 230-255 kilométer közötti magasságban keringett - ez az érték azóta jelentősen csökkent.
Élőben figyelné, merre jár a kis ravasz? Kattintson a linkre!
Az, hogy hova csapódik az UARS, egyelőre nem ismert, ám annak az esélye csupán 1:3200-hoz, hogy ember lakta területre zuhanjanak a roncsok. A NASA szerint a műhold az óceán mélyén köt majd ki. De azért nemárt, ha Ön is feje fölé néz majd - az űreszköz hamarosan a fejünk fölé kúszik!
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:55 Megkapta a jogvédelmet a főváros, az Államkincstár nem vonhatja le a szolidaritási hozzájárulást
- 12:51 Robbanásveszélyes droglabort találtak a rendőrök egy budapesti bérházban - videó
- 10:42 Microsoft-licencbotrány és az állami technológiai szereplők átláthatósága
- 8:22 Politikai vita a devizahitelezésről - a Mi Hazánk és a Jobbik a bankok felelősségre vonását sürgeti
- 6:37 Trump Mobile - Aranyszínű okostelefonnal bővül Donald Trump üzleti birodalma
- 22:43 Hogyan segíthet a pszichológia abban, hogy jobban érezzük magunkat fürdőruhában?
- 20:52 Brit meleg pár ellen emeltek vádat egy örökbe fogadni kívánt csecsemő megerőszakolása és meggyilkolása miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06