Mexikóban tárták fel a hatalmas szobrot
Istent találtak a bevásárlóközpont helyén
Tlalok, az azték esőisten hatalmas szobrát tárták fel Mexikóban, Morelos-szövetségi államban.
2011.07.13 07:42MTIA VIII. századból származó, egyetlen kőtömbből kifaragott 60 tonnás szoborra bevásárlóközpontot építő munkások bukkantak - olvasható az Archeologica régészeti hírportálon.
A Mexikói Antropológiai és Történelmi Intézet (INAH) szakemberei szerint az arccal a Popocatépetl-hegycsúcs felé felállított szobor előtt fohászkodtak az aztékok az esőért.
Tlalok az azték mitológiában az eső, a mennydörgés és a jó termés istene, minden ehető növény ura. Kultusza az Kr. e. II. századtól terjedt el, s fokozatosan kiszorította Ketzalkóatl archaikusabb kultuszát.
Az azték felfogás szerint jóságos isten, de árvízzel, aszállyal, jégesővel, faggyal és villámcsapással kárt is tud okozni. Hegytetők vagy a Mexikói-öböl felett lévő felhőkben lakozik a palotájában. A palota belső udvarának négy sarkában egy-egy óriási amfora áll, ezekben van a termékenyítő eső, az aszály, a növényeket sújtó betegségek és a pusztító záporok.
Tlalok sújtotta az embereket reumával és vízkórral. Ezért a reumások, vízkórosok, a villámcsapás miatt elhunytak, valamint a vízbe fulladt emberek Tlalok égi palotájába kerültek, ahol nagy bőségben állt rendelkezésükre víz, étel és virág.
Kapcsolódó írások:
- Az "önjelölt" isteni részecskéktől óvják a CERN fizikusait
- Két éven belül megtalálhatják az "isteni" részecskét
- Istent játszanak: feltámasztják a gyapjas mamutot!
- Hawking szerint az univerzumnak nem volt szüksége Teremtőre
- Michelangelo agytörzset és gerincvelőt rejtett el a Sixtusi-kápolna freskójában
- A tőzegmocsár asszonya kétezer év múltán visszakapta arcát
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06