
34. Magyar Filmszemle
A január 28.-án kezdődő 34. Magyar Filmszemle játékfilmes kategóriájában 24 stúdió, a dokumentum- és ismeretterjesztő filmek kategóriájában 28, míg a kísérleti és kisjátékfilmeket gyártó műhelyek közül 17 alkotóközösség versenyezteti filmjeit.
2003.01.23 08:54, Forrás: MTI
A dokumentum- és ismeretterjesztő filmek versenyében az Inforg Stúdió és a Duna Tv művészeti főszerkesztősége által gyártott alkotások vannak túlerőben a mennyiséget tekintve, mivel mindkét műhely négy-négy nem fikciós alkotással készült el a szemlére.
Az Inforg Stúdió gyártotta Bódis Krisztina Rabszolgavásár, Ferenczi Gábor A magyar bulletin, Oláh Lehel Dixi és Szabó Zsuzsanna Hány kocka egy másodperc? című dokumentumalkotását.
A Duna Tv művészeti főszerkesztőségének segédletével készült Janisch Attila portréja Bozsik Yvette-ről, Medgyesi Gabriella Egyszer volt az Uránia, Vizi Mária A találkozás elkerülhetetlen és Tari János A tündérek ajándéka című nem fikciós munkája.
A Magyar Televízió közművelődési szerkesztőségében két alkotó készítette el dokumentumfilmjét, Ocsenás Tamás a Századfordító magyarok, Pap Ágnes pedig a Fellebbezésnek helye nincs című munkáját gyártotta e stúdióban.
Egy-egy dokumentumalkotás elkészítésében működött közre a Go-Film Kft., az Objektív Filmstúdió Kft., a Munkart Bt., az Arspoint Kft., a Bologna Film, a Dunatáj Alapítvány, a Fórum Film Alapítvány, a Cineart, a Golden Counch, a Néprajzi Múzeum stúdiója, a Cinema Film Kft., a Marker Film, a Dekofilm, a Presidents Productions Kft., a Fekete Doboz Alapítvány, a Filmira Bt., a Színház- és Filmművészeti Egyetem, a KEMI 2002, az Aquamarin Film, a BGB Film, a Pannóniafilm, az Aster Film, a Pilot Stúdió, a Filmdimenzió Kft. és a Balázs Béla Stúdió Alapítvány.
A kísérleti és kisjátékfilmek gyártásában résztvevő 17 stúdió közül az Inforg, a Színház- és Filmművészeti Egyetem, valamint a Duna Műhely három-három alkotás gyártásában vett részt.
Az Inforg Stúdióban készült Buvári Tamás Posztkatonája, Dési András és Móray Gábor közös rendezése, A pofon, valamint Politzer Péter filmje, a Gránátok.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem stúdiójában gyártották Farkas Csaba filmjét, A táskát, Komenczi Norbert alkotását, a Bakit, és Vécsei Márton Vége című filmjét, amelynek készítésébe a Mokép is bekapcsolódott.
A Duna Műhely gyártotta Hatházi András Tetemre hívás és Komár István Pillangó című rendezését; a Kép-Árnyék Bt.-vel közösen készítette a Duna Műhely Cs. Nagy Sándor és Makkai Bence Holtvágány című alkotását.
Egy-egy kisjátékfilm gyártásában vett részt a Kuckó Művésztanya Kulturális Egyesület, a Közgáz Vizuális Brigád, a Film Positives Kft., a Cinema Film Kft., a Magyar Amatőr Filmesek Szövetsége, a Triofilm, a Dunatáj Alapítvány, az Extreme Film, a Future Film, a For-kretion Bt., az Altmedia-Freetv és a Kecskemétfilm.
Az információs vetítésen szereplő animációs alkotások közül a Pannónia Film stúdió hat, míg a Cartoon Web Works Kft. egy animáció gyártásában segédkezett.
![]() | [2/2] | |
|
![]() | ![]() |
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06