
December 14-én történt - eljő' az Antikrisztus?
1503. december 14-én megszületett Michel de Nostredame, ismertebb nevén Nostradamus, a világ leghíresebb jövendőmondója.
2006.12.14 06:54, Forrás: MTA
Nostradamus zsidó származású francia humanista, orvos, filozófus, természettudós, asztronómus és költő, az újkori ezoterikus prófécia-irodalom megteremtője. Avignon és Montpellier egyetemein bölcseletet és orvostudományokat tanult, 1529-től pedig Toulouse, Marseille, Lyon és Salon városában folytatott orvosi gyakorlatot. Családi tragédiák miatt is elsősorban a pestis kezelése, gyógyítása érdekelte, de fiatal korától elkötelezte magát az ezoterikus tudományok, a horoszkóp-készítés és az asztrológia mellett.
Nyelvileg is homályos jövendöléseit az 1540-es évek végétől rövid, négysoros költemények formájában vetette papírra. Évszázadokra előre tekintő próféciái nagy járványokat, pusztító háborúkat, jelentős történelmi személyiségek fellépését igyekeztek előre jelezni. Már ismert asztrológus volt, amikor meghívást kapott a francia királyi udvarba, ahol orvosi tevékenysége mellett jövendőmondással foglalkozott és ebben az időben adta ki történelmi jóslatai első gyűjteményét.
Próféciái már életében is nagy feltűnést keltettek, a röviddel halála után bekövetkezett III. Henrik elleni merénylet és a hugenotta-háború fordulatai pedig jövendölései hitelét csak növelték. Prófétikus műveinek jelentős irodalmi utóélete is támadt; szatírikus írások sora igyekezett előrejelzéseit nevetségessé tenni, mások viszont - egészen a 20. század végéig - a történelmi események pontos és hiteles előrejelzését tulajdonították neki és olvasták ki talányos megfogalmazásaiból.
Jóslatai közül több érv gyanánt szolgált a korai racionális bibliakritikai irodalomban is, a pápaság közeli bukásáról szóló jóslata miatt pedig a katolikus egyház életművét 1781-ben indexre tette. Nostradamus jóslatai illetve a rá hivatkozó számtalan hamisítvány az utóbbi évtizedek populáris és bulvár-ezoterizmusában és hiedelemvilágában is komoly szerepet játszik.
"Az 1999. esztendőben, annak is a hetedik hónapjában,
Az égből alászáll a terror nagy királya.
Megszületik általa a mongolok nagy királya.
Előtte és utána vígan arat majd háborújában a halál"
Egyértelmű tehát, hogy az 1999 augusztus 11-én bekövetkező napfogyatkozásra gondol a Mester. Egy másik előjelet is említ Nostradamus, amely így hangzik:
"A harmadik Antikrisztus nagyon hamar megsemmisül majd,
Háborúja huszonhét véres éven át fog majd tartani:
Az eretnekek mind meghalnak, a foglyokat száműzik,
Az emberi test vérétől vörölő víz fogad mindenkit a földeken"
Nostradamus - ahogy Hitlert is - a harmadik Antikrisztust is nevén nevezte. Műveiben "Mabus"-ként említi, és sokan úgy gondolják, hogy a Távol-Keletről, vagy Észak-Afrikából jön majd. Sokan Saddam Husseinnel azonosítják ...
"Az 50. szélességi fokról színre lép valaki, aki megújítja majd az egész keresztény egyházat"
Az 50. szélességi fokon található éppen Krakkó, ahonnan II. János Pál pápa származik!
![]() | ![]() |
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06