
Szlávy-ügy 15 év fegyház - lelőtték, majd a szerelőaknába betonozták a holttestet
Tizenöt év fegyházbüntetésre ítélte első fokon a Pest Megyei Bíróság hétfőn a Szlávy-gyilkosság elsőrendű vádlottját, a másodrendű vádlott hat, a harmadrendű tizenkét év fegyházbüntetést kapott.
2007.01.22 17:07, Forrás: MTI
Wappler László elsőrendű vádlottat előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettében mint társtettest és jelentős értékre elkövetett kifosztás bűntettében mondta ki bűnösnek a bíróság.
Az ügyészség azért emelt vádat a három férfi ellen, mert a vádhatóság szerint 1997. július 31-én a "Balaton királyaként" ismert Szlávy Bulcsút Budaörsre csalták, Wappler László megbízásából annak irodájában lelőtték, majd holttestét a főváros XII. kerületében egy garázs szerelőaknájába rejtették és lebetonozták. A holttest 2004. január 23-án került elő, amikor a rendőrök tetten érték Wappler Lászlót, amint éppen megpróbálta kiemelni a holttestet. A bíróság Németh Gábor másodrendű vádlottat az előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettében mint bűnsegédet, Bíró László harmadrendű vádlottat mint társtettest mondta ki bűnösnek.
A bíró az ítélet indokolásakor egyebek között elmondta: 1996-ban meggyengült Szlávynak az alvilágban betöltött pozíciója. A bíróság megállapította: a másodrendű vádlott volt az, aki Szlávy újraszerveződött csapatában vezető szerepet töltött be. A bűncselekményt megelőzően, 1997. július 11-re virradóra Szlávy ittasan megjelent a Wappler László barátnője, H. Erika által vezetett vendéglátóhelyen, majd a nővel szexuális kapcsolatot létesített. Másnap H. Erika telefonon felhívta Wappler Lászlót azzal, hogy Szlávy randalírozott a szórakozóhelyen.
Miután Szlávy külföldre utazott a menyasszonyával, így Wappler a testőrét, Németh Gábort kereste meg azzal, hogy a történtekért Szlávynak bűnhődnie kell. A másodrendű vádlottal azt is közölte, hogy ez akár Szlávy életébe is kerülhet. A tervek között Szlávy ellehetetlenítése, és több millió forintos elégtétel is szerepelt - ismertette a bíró. Ezt követően Wappler H. Erikával együtt megjelent a rendőrségen, ahol a nő feljelentést tett. Ezután többször beszélt a Szlávyval, akitől több millió forintot kért. Személyes találkozót beszéltek meg.
Wappler azonban elhatározta, hogy az önbecsülésén esett csorbát Szlávy megölésével küszöböli ki - állapította meg a bíróság. Ezért arra utasította a harmadrendű Bíró Lászlót, hogy szerezzen be egy fegyvert. Bíró egy Scorpiót szerzett, de Wappler egy pisztoly mellett döntött, amelyet a per koronatanújától, W. Tamástól szerzett be. Elhatározta azt is, hogy a gyilkosságra budaörsi irodájának alagsorában fog sor kerülni.
A bűncselekmény 1997. július 31-én történt. Szlávy Wappler budaörsi irodájába ment, ahol a gyilkosság időpontjában csak Bíró László és Wappler László volt jelen. Bíró kihasználva azt, hogy Wappler lekötötte Szlávy figyelmét, hátulról közvetlen közelről fejbe lőtte. Wappler becsomagolta a holttestet, majd az időközben megérkező H. Erikával gépkocsiba emelték a tetemet, és a főváros XII. kerületébe hajtottak. Ott Wappler élettársa garázsában a szerelőaknába helyezte a holttestet, mellé helyezte a fegyvert, és sódert szórt rá.
Németh Gábor a sértett halála után azt közölte Szlávy menyasszonyával és a sértett után érdeklődőkkel, hogy Szlávynak hirtelen el kellett utaznia.
Wappler a történtek után kizárólagosan rendelkezett Szlávy nagy értékű gépkocsijával - állapította meg a bíróság a kifosztással kapcsolatban. Az autót a belvárosba vitték a később az Aranykéz utcában felrobbantott Boross Tamás irodájához. Az autót Wappler használta, rövid ideig közlekedett vele. A kocsi tulajdonjogának megszerzése azonban az azon levő tartozás megfizetése után vált volna lehetővé, ezért Wappler utasítására a járművet külföldre vitték.
Szlávy csapatát Boross Tamás foglalkoztatta tovább - mondta indoklásában a bíró. Hozzátette: Wappler rövid időn belül lebetonoztatta a garázst, amelyben a holttestet elrejtette. Közölte: Boross Tamás tudhatott Szlávy megöléséről, mivel érdekeltségeit átvette, de nem köthető hozzá a bűncselekmény. A bíróság szerint később "pletykaszintű híresztelések" láttak napvilágot arról, mi történt Szlávyval, később pedig nyomozás is indult az ügyben. Ekkor döntött úgy Wappler, hogy a holttestet más, biztonságos helyre helyezi. 2004. január 23-án a rendőrök ekkor kapták rajta a XII. kerületi garázsnál.
A bíró a kisebb szünetekkel együtt összesen hat órán át tartó indokolása során kifejtette: elsősorban tanúvallomásokra és okirati bizonyítékokra, köztük híváslistákra alapította ítéletét. Közölte: súlyosbító körülményként értékelte az életelleni bűncselekmények elszaporodottságát, a társas elkövetést, a bűncselekményhez használt eszköz különös veszélyességét, Wappler esetében a felbujtói magatartást, amely beleolvad a tettestársi elkövetésbe. Enyhítő körülményként értékelte többek között az időmúlást, a büntetlen előéletet és a másodrendű vádlott esetében a fiatal kort. Wappler László az MTI-nek az ítélethirdetést követően azt mondta: "értelmetlennek" tartja az ítéletet, de nagyjából erre számított.
A Pest Megyei Bíróság Ítélete nem jogerős, az ellen a vádlottak és védőik felmentésért, illetve hatályon kívül helyezésért fellebbeztek. Az ügyész a másodrendű vádlott esetében tudomásul vette az ítéletet, a többi vádlott esetében három nap gondolkodási időt kért. A bíróság végzésében megszűntette a másodrendű vádlott előzetes letartóztatását, helyette lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el. A per így várhatóan a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik másodfokon.
![]() | ![]() |
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06