35 éves és dúsgazdag Reese Witherspoon
Galéria: Boldog születésnapot, Doktor Szöszi!
Sokan még álmodni sem mernek akkora vagyonról, amit Reese Witherspoon 35 évesen magáénak tudhat - persze rendesen megküzdött a hírnévért az épp ma szülinapos színésznő.
A legújabb csillag a Hírességek Sétányán: Reese Witherspoon
A csinos szőke színésznő mindössze 7 éves volt, amikor elkezdett modellkedni szülőhelyén, New Orleansban. Hamarosan már a tévés reklámokban is felbukkant, de az első jelentősebb szerepét – amire már a kritikusok is felfigyeltek – az 1990-es The Man int he Moon című filmben játszotta el.
A kifejezetten pici, 157 centis sztárra csak 1998-ban figyeltek fel, amikor kisebb szerepet kapott a Pleasantville című filmben, majd 1999-ben eljátszotta a Gimiboszi főszerepét, amiért többek közt Golden Globe-díjra is jelölték.
Az igazi áttörést azonban mégsem ez, hanem a 2001-es Doktor Szösziben nyújtott Elle Woods nevű joghallgatólány szerepe hozta el Reese Witherspoon számára.
Két évvel később a nagy siker után elkészítették a film második részét, ám ezt már sem a közönség, sem a szakma nem fogadta akkora lelkesedéssel, mint az elsőt.
Az Oscar-díjra azonban újabb két évet kellett várnia: a 2005-ben bemutatott A nyughatatlan című filmnek köszönhetően került hozzá a legjobb női szereplőnek járó szobrocska, de ugyanezért egy Arany Glóbusz is megtalálta.
A következő év nemcsak örömöt, hanem szomorúságot is tartogatott számára, ekkor vált el 8 év házasság után férjétől és két gyermeke apjától, Ryan Phillippe-től.
Bár az utóbbi néhány évben nem voltak jelentősebb alakításai, mégis az egyik leggazdagabb színésznő a mai napig is, a Forbes listáján a színészek közt többször szerepelt az első helyen. Szép teljesítmény 35 évesen!
Boldog születésnapot!
Olvasson még többet Reese Witherspoonról ITT!
Kapcsolódó írások:
- A baba miatt jegyezték el Reese Witherspoont?
- Boldogság Hollywoodban: Eljegyezték Doktor Szöszit!
- Elbűvölő képek: Doktor Szöszi becsillagozta a Hírességek Sétányát
- Elképesztő fotók - Reese és lánya: mint két tojás
- Leleplező képek! Doktor Szöszit bántalmazták?
- Képek: Reese Witherspoon pasija egy magyaros fickó!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:12 Vihar - Leszakította egy szegedi egyetemi épület tetejét a vihar
- 10:08 Vihar - Az orkán erejű szél ledöntötte a sápi református templom tornyát
- 8:05 BRFK: nem indul eljárás a megtiltott gyűlés résztvevői ellen
- 6:04 Újból földrengést mértek Csongrád közelében
- 22:03 Vihar - Meteorológia: a heves zivatarok elhagyták az országot
- 20:58 Vihar - Több vármegyében is áramszünetet okozott a vihar
- 18:56 Vihar - A MÁV vasúti katasztrófa sújtotta területté nyilvánította a főváros és a Balaton térségét
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06