A neten osztja a gyűlölködést
Kirúgta a Dior a zsidózós divatcézárt
A francia Dior divatház elbocsátotta antiszemitizmussal vádolt divattervezőjét, John Gallianót, miután a világhálóra felkerült egy videofelvétel, amelyen Galliano Adolf Hitlert élteti.
2011.03.01 17:36MTI Christian Dior kedden jelentette be, hogy azonnali hatállyal menesztette divattervezőjét, akit pár napja azért függesztett fel állásából a divatcég, mert rendőrségi vizsgálat indult ellene.
Galliano ellen egy pár tett panaszt a múlt héten, a vádlók állításai szerint a gibraltári születésű brit tervező heves vitában fajgyűlölő és antiszemita kijelentéseket tett rájuk egy párizsi bisztró teraszán. A tervező tagadta a vádakat, és a maga részéről rágalmazás és becsületsértés miatt nyújtott be keresetet.
Az internetre hétfőn feltöltött videó egy másik incidenst örökített meg. A felvétel tanúsága szerint a tervező egy kávézóban ittas állapotban azt mondja: "szeretem Hitlert".
A Dior cég a videó hatására döntött úgy, hogy késedelem nélkül megválik Gallianótól.
A divatcég azért is igyekezett minél gyorsabban eljárni az ügyben, mivel a vállalat egyik sztárarca, a vasárnap Oscar-díjjal kitüntetett Natalie Portman közleményben szögezte le, hogy semmilyen formában nem óhajt kapcsolatba kerülni Gallianóval.
Franciaországban szigorúan büntetik az antiszemita megjegyzéseket, és akár féléves börtönbüntetést is kiszabhatnak az ilyen esetekben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


