Tanúként idézték be a Nemzetközi Törvényszékre
Képek: Naomi Campbell különleges bánásmódban részesül
Naomi Campbell szupermodell különleges bánásmódban részesül, amikor a tervek szerint csütörtökön megjelenik a hágai Nemzetközi Törvényszék (NT) előtt, hogy tanúskodjon Charles Taylor volt libériai elnök ügyében.
Képekben a szexi csokibaba, Naomi Campbell!
A brit hírességnek felelnie kell azokra az állításokra, amelyek szerint Taylor úgynevezett véres gyémántokkal ajándékozta meg őt. A vád álláspontja, hogy Taylor ilyen véres gyémántokkal segítette a lázadókat a Sierra Leone-i polgárháborúban.
Naomi Campbell mindeddig az egyetlen olyan tanú az ügyben, aki közvetlenül nem volt érintett a fegyveres harcokban.

A szupermodellről a törvényszék által elrendelt védelem értelmében nem lehet felvételeket készíteni sem akkor, amikor belép a bíróságra, sem akkor, amikor elhagyja az épületet, illetve amíg bent tartózkodik.
A nap folyamán az ügyhöz kapcsolódóan állandóan mellette lesz ügyvédje, hogy biztosítsa, a modell mindenre helyesen feleljen.
A törvényszék indoklásában úgy fogalmazott, hogy tekintetbe véve a tanú ismertségét és a sajtóérdeklődést, "jogosan merültek fel aggodalmak" Naomi Campbell biztonságát és magánszféráját illetően. A testület szóvivője ugyanakkor nem tudta megmondani, hogy a döntés azt is jelenti-e, hogy a modellt a bíróság felé vezető úton sem lehet fotózni.
Campbell brit lapértesülések szerint kérte, hogy a határozatot terjesszék ki az oda- és visszavezető útra Hollandiában, de a törvényszék ezt hatáskörén kívül esőnek találta.
Az NT előtt háborús bűncselekményekben tanúként megjelenő személyek védelme bevett gyakorlatnak számít, különösen ha személyazonosságuk felfedése veszéllyel járna családjukra.
Az ilyen tanúk rendszerint álnéven tesznek vallomást, arcukat pedig kisatírozzák a felvételeken. Ismert tanú esetében azonban a sajtó távoltartása ritkaságszámba megy, médiajoggal foglalkozó szakemberek véleménye, hogy nem is megalapozott.
A bíróság szerint Campbell esetében az igazságszolgáltatás érdekeit tükrözi az is, hogy meghallgatásakor ügyvédi segítségben részesülhet. A törvényszék előtt korlátozott jogkörrel fellépő jogi képviselő feladata lesz megakadályozni, hogy Campbell saját magára nézve terhelő dolgokat mondjon.
A híresség idézése csütörtökre szól, Charles Taylor képviselői ugyanakkor kérelmezték, hogy halasszák el a meghallgatást.
Naomi Campbellt azt követően idézték be a törvényszék elé, hogy Mia Farrow színésznő tudatta a testülettel: a modell elmondta neki, hogy 1997 szeptemberében Taylor egy nagyméretű csiszolatlan gyémántot ajándékozott neki, amikor Nelson Mandela vendégeként Dél-Afrikában tartózkodott.
A 62 éves Charles Taylor háborús bűncselekmények és emberiesség elleni bűntettek vádjával állt a Nemzetközi Törvényszék elé. A volt elnök tagadja a vádakat, a Campbell-féle "gyémántsztorit" pedig "nonszensznek" nevezte.
Gyermeket vár Naomi Campbell
Kapcsolódó írások:
- Naomi Campbell 20 karátos expasija már csomagol a Hegyaljára
- Mi köze a csokibőrű modellnek a háborús bűnökhöz?
- Megdöbbentő képek: Durván kopaszodik Naomi Campbell!
- Képek - Naomi Campbell áttér az ortodox hitre - és villát kap
- Szexi fotók - Naomi Campbell-t születése után faképnél hagyta az apja!
- Képek - Fájt az igazság? Naomi Campbell elsírta magát Oprah előtt
- Képek - Mi az igazság? Gyermeket vár Naomi Campbell?
- Képek- Újra a rendőrség célkeresztjében Naomi Campbell!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06