Állatmentés
Már a legyek is ellepték a haldokló kiskutyát, amikor...
Vannak olyan "emberek", akik a sorsára hagyják a másik élőlényt. És vannak olyanok, akik akkor sem mennek el mellette, ha esélytelennek látszik a sorsa.
2016.09.12 12:53ma.huEzt a kiskutyát valakik otthagyták meghalni az út porában. Annyira a végét járta szegény pára, hogy már a legyek is teljesen belepték.
Szerencséjére az állatmentők az utolsó pillanatban rátaláltak, és sietve biztonságba helyezték.
A testhőmérséklete veszélyesen alacsony volt, takarókkal, infúzióval, és simogatásokkal melegítették.
Alighogy lecsepegett az infúzió, a kutyus kinyitotta a szemét, de még sokáig életveszélyes állapotban volt, olyannyira legyengült, hogy nem bírt megállni a lábain. Számtalan fertőzés támadta meg a szervezetét, de gondozói nem adták fel.
Olivernek nevezték el (gondoljunk csak Dickens Twist Olivér nevű, sanyarú sorsú árvájára).
Két hónappal később a sok szeretetnek és gondoskodásnak hála Oliver egészségesebb és boldogabb lett, mint valaha.
Új esélyt az életre és új családot kapott, akik egész nap csak vele játszanak.
A kutyus azóta minden pillanatban, minden idegszálával a hála és a boldogság kutyaparadicsomában él - és amíg él, hűséges lesz azokhoz, akik esélyt adtak neki.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


