Miss Africa
Először hirdettek szépségversenyt Afrikában - ő lett a kontinens szépe
A gyönyörű Rebecca Asamoah ghánai induló fejére került a korona.
2016.05.02 10:22MTIA dentálhigiénikusként dolgozó 24 éves Rebecca Asamoah 11 versenytársánál bizonyult szebbnek a johannesburgi Gold Reef City kaszinóban szombaton este megrendezett döntőben. Az először meghirdetett afrikai szépségversenyen negyvenen indultak a kontinens minden tájáról.
A második helyezett a zambiai Michelo Malambo, a harmadik pedig a dél-afrikai Jemimah Kandimiri lett.
Fotó: Instagram
A Miss Afrika Kontinens címért versenyző szépségek fürdőruha helyett fekete pólóban és szűk rövidnadrágban álltak a közönség elé, és mezítláb táncoltak egyebek mellett az afropop olyan jól ismert számaira, mint a mali Salif Keita Africa című slágere.
Az afrikai kontinens szépségversenyének ötlete Neo Mashish dél-afrikai filmproducertől származik, aki elmondta, hogy öt éve dolgoznak a megvalósításon, a versengéssel a fiatal afrikai nőket akarják helyzetbe hozni. "Ez a verseny Afrikáról szól, Afrikát akarjuk eladni a világnak, büszkék vagyunk rá, hogy afrikaiak vagyunk" - hangsúlyozta a producer, és hozzátette, hogy az egész versenyt afrikai módon szervezték meg, nem követték a Miss Universe vagy a Miss World szokásait.
Asamoah hagyományos, ghánai aranyszínű gyöngyös koronát viselt, majd szintén ghánai kelméből készült estélyiben lépett szombaton a színpadra. A szépségversenyen elnyerte a johannesburgi Monash Egyetem ösztöndíját üzleti menedzsment szakra.
Asamoah, aki tavaly már első lett a Miss Ghána versenyen, arról beszélt, hogy miközben sok problémát kell megoldani Afrikában, szerinte az lenne a legfontosabb, hogy a fiatalok lehetőséget kaphassanak, és "kéz a kézben a lehető legjobb hellyé tegyék" a kontinenst.
A döntő előtt a versenyzők számos rendezvényen mutatták be képességeiket, egyebek mellett saját országuk tradicionális ételeit főzték.
A szervezők tervei szerint a Miss Afrika szépségverseny győztese a malária, a szegénység és az idegengyűlölet ellen folyó, Afrikai Unió-szervezte kampányokban is szerepet kaphat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


