Harminc pulóvernyi gyapjat növesztett
Így néz ki egy bárány, ha évekig kóborol és nem nyírják
Harminc pulóvernyi gyapjúval került elő Chris, az évekkel ezelőtt elkóborolt merinói juh Ausztráliában. A kasztrált kost feltehetően csütörtökön nyírták meg először.
2015.09.05 14:36MTIAz elkóborolt állat az idők során mintegy 40 kilogrammnyi gyapjat növesztett. Ez akkora mennyiség, hogy a juhot befogadó canberrai állatmenhely vezetője, Tammy Ven Dange szerint minden bizonnyal bekerül a Guinness-rekordok közé.
A kost elkábított állapotban szabadította meg hatalmas szőrzetétől Ian Elkins birkanyíró bajnok. Mint elmondta, úgy tűnik, jó állapotban van a juh, amely szerinte 5-6 éves lehet. "Igazán jól néz ki, mintha kicserélték volna" - mesélte Ven Dange is az immár csupán 44 kilogrammot nyomó állatról. Hozzáfűzte: meglehet, hogy heteken belül elpusztult volna a vadonban.
A Chrisnek nevezett juhra Canberra környékén, a legközelebbi juhfarmtól is sok kilométernyi távolságra akadtak rá egy bozótos területen. Az állatmentők attól tartottak, hogy nem éli túl a forró nyarat. Elkins szerint a levágott gyapjú túl hosszú ahhoz, hogy eladják, nem is elég jó minőségű, a szakember azonban abban bízik, hogy végül múzeumba kerül.
A korábbi rekordot egy hat évre elkóborolt új-zélandi juh, Shrek tartotta, amelyről 27 kilónyi gyapjút vágtak le több mint tíz éve. Miután Chris teljesen felépül, új helyet keresnek neki - mondta a menhely igazgatója. Az ausztrál merinói juhokat a gyapjukért tenyésztik és évente nyírják őket, alkalmanként átlagosan 5 kilónyi gyapjút vágnak le róluk.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


