Kevés vízbe is bele lehet fulladni
Életveszélyes lehet a kerti hűsölés!
Nem veszik elég komolyan a szülők a felfújható medencék jelentette veszélyeket, pedig nagyon sok gyermek életét követelik.
2015.07.19 09:59ma.huSokan nem vesznek tudomást a kerti medencék veszélyeiről egy ilyen nagy kánikulában, pedig nem volt olyan év, hogy ne lett volna gond a mobil kerti pancsolókkal. A felfújható, vagy akár a merev falú medencék ugyanolyan veszélyesek a gyerekek számára, mint a hagyományos medencék, hiszen volt olyan eset, hogy a gyerek mindössze 5 centiméteres vízbe fulladt bele.
A fulladásos - és a majdnem fulladással végződő - balesetek egy amerikai felmérés szerint 94%-ban 5 évesnél fiatalabb gyerekek voltak érintettek. 56%-uk fiú volt és 73% történt saját kertben. A kutatók egyetértenek abban, hogy a szülők többsége hamis biztonságérzetben ringatja magát az akár nagyobb boltokban olcsón beszerezhető medencék kapcsán.
Mivel könnyedén beszerezhetőek, a szülők nem gondolják át, hogy később milyen biztonsági intézkedéseket kell tenni. A tanulmányt végző tudósok szerint vásárlói tájékoztató kampányt kellene indítani, ráébresztve a szülőket arra, hogy a fulladás a második legtöbb gyermekéletet követelő baleset.
Fontos, hogy a fürdőző gyerekeket egy pillanatra sem szabad magukra hagyni, a medencét el kell keríteni arra az időre, amikor nincs használatban, illetve fontos lenne a mesterséges lélegeztetés technikájának elsajátítása mindenki számára!
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


