Új lemezt készít a Black Sabbath
Visszatérés közben rákkal küzd a híres gitáros
Nagy szerencséjére korai stádiumban fedezték fel a Black Sabbath gitárosának és fő zeneszerzőjének szervezetében a nyirokcsomó-rákot, így jó esélye van a gyógyulásra.
2012.01.10 09:29ma.huAlig néhány hónapja állt össze újra a legendás Black Sabbath rockzenekar, amikor a banda gitárosánál, egyben fő zeneszerzőjénél nyirokcsomó-daganatot diagnosztizáltak. A csapat a jelenlegi formációban 33 éve nem készített lemezt, most egy új albumon kezdtek dolgozni, amikor kiderült, hogy Tommy Iommi szervezetét megtámadta a gyilkos kór.
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a zenésznél nagyon korai stádiumban fedezték fel a betegséget, így jó esélye van a gyógyulásra. Mivel a kezelést Londonban végzik, a banda többi tagja is átköltözött Los Angelesből a szigetországba, így nem kell a stúdiómunkákat szüneteltetni, az őszre tervezett megjelenésig Iommi is aktívan részt tud venni a nagylemez előkészületeiben és utolsó simításain.
A 63 éves gitáros már a Black Sabbath alapításakor is tagja volt az együttesnek, amely több mint 40 éves fennállása alatt 70 millió példányt adott el lemezeiből és olyan nagyformátumú zenekarokkal állnak egy szinten, mint a Deep Purple vagy a Led Zeppelin.
Iommi különlegességét a tehetségén túl az a hiányosság is adja, amely 17 évesen egy baleset következtében érte őt: jobb kezén két ujja felső percét elveszítette. Ezeket műanyag percprotézisekkel pótolta, ám mivel ő balkezes, sérült kezével épp a finomabb, gitárnyaki mozdulatokat kell végeznie. Ennek ellenére virtuóz játékával az egészséges kezű gitárosokkal is könnyedén felveszi a versenyt.
A kérdés azonban most az, hogy ugyanilyen fölénnyel tudja-e legyőzni a rákot is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


