Óriási ovációval ünnepelték
77 ezerért nézték Domingo halálát
Mivel senki sem képes úgy meghalni a Simon Boccanegrában, mint Plácido Domingo.
2011.10.28 18:29MTIÉvek óta nem látott olyan lelkes ovációt a londoni Királyi Operaház, mint amilyennel a közönség a világhírű spanyol énekest, Plácido Domingót köszöntötte az első fellépése negyvenedik évfordulója alkalmából rendezett gálakoncerten csütörtök este.
"Ember nincs, aki egy rossz szót szólna róla az egész szakmában" - jelentette ki Rob Moore operai fotográfus, aki akkor is jelen volt, amikor Domingo 1971-ben először lépett színpadra a Covent Gardenben.

A zsúfolásig megtelt operaház közönsége - még a 225 fontos (77 ezer forintos) jegyek is mind elkeltek - a 70 éves énekes három kedvenc Verdi operájának a fináléját hallgathatta meg. A tenorként megismert Domingo először az Otellóból idézett. Majd az utóbbi időben bariton szerepeket alakító sztár a Rigoletto és a Simon Boccanegra befejező áriáit énekelte.
"Lehet, hogy Domingo hangja már nem olyan teljes, mint ifjú korában, de drámai ereje a csúcson van. Senki sem képes úgy meghalni a Simon Boccanegrában, mint ő" - fogalmazott Adrian Hamilton, a The Independent című brit napilap szakírója elragadtatott kritikájában. Hozzáfűzte: Domingo az opera olyan nagysága, mint ma már kevesen az énekesek közül, és egyúttal olyan tapasztalt színész, amilyen valójában rajta kívül más nincs is.
"Hihetetlenül megnyugtató az énekessel dolgozni, mert a hangjában ott a történelem és az idő" - méltatta Domingót Antonio Pappano, az előadás karmestere, az operaház zenei igazgatója a gálakoncert után.
A spanyol művész a fellépés után adott interjújában elismerően beszélt a londoni közönségről, amely szerinte egészen különleges: tíz perc londoni taps felér 30-40 perc más színpadon kiérdemelt ünnepléssel, mivel "az igazán olyan, mint egy robbanás" - hangsúlyozta.
Az opera jövőjéről szólva Domingo leszögezte: "Hiszem, hogy mindig lesz opera, amíg csak a fogékonyság él az emberekben."
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06