Számára is rejt meglepetéseket
Életmű kiállítása nyílik Csáki Róbertnek
A festő nehezen engedi ki képeit a kezéből, de azt mondta a szegedi tárlat még számára is rejt meglepetéseket.
2010.11.10 17:15MTICsáki Róbert festőművész csaknem százhetven alkotása látható a szegedi Reök-palotában pénteken nyíló tárlaton; a nézők olyan festményekkel is találkozhatnak, melyek külön erre a kiállításra készültek.
A tárlat bemutatja Csáki Róbert életművének egy jelentős részét, különleges csábereje azonban, hogy a festmények zöme friss, az elmúlt évtizedben készült - mondta Nátyi Róbert, a Reök-palota művészeti vezetője a kiállítás szerdai sajtóbejárásán.
Az életmű-kiállítás megrendezésének ötlete két évvel ezelőtt vetődött föl, ekkor járták be először együtt az épületet, az alkotót megihlették a palota csodálatos terei, s ennek eredménye számos most látható festmény - közölte a művészettörténész.

Nátyi Róbert közölte, hogy a kulturális intézmény 2007-es nyitása óta ez lesz az első olyan kortárs magyar művész alkotásit bemutató tárlat, amely az épület valamennyi kiállítóterét használja.
A kezdeményezésből szeretnének hagyományt teremteni, s minden évben helyet adni egy-egy hazai alkotó nagy életmű-kiállításának.

A kiállított alkotások jelentős része Csáki Róbert egyéni - olykor szürreálisnak tűnő - szín- és formavilágát bemutató festmény, de a művek között akadnak grafikák, többek között olyan rajz is, melyet még a képzőművészeti főiskola felvételijére készített.
A képek egy részét magángyűjtők kölcsönözték a kiállítás idejére, másik fele pedig a művésztől érkezett Szegedre.
Csáki Róbert elárulta: nehezen válik meg festményeitől, arra is akadt példa, hogy egy érdeklődőnek nem adta el a kiszemelt művet, mert úgy érezte, "a kép fázna ott".
A festőművész elmondta, hogy a készülő kiállítás számára is szolgál újdonságokkal, hiszen a festményeket ő sem látta így együtt, egymás mellett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


