Különleges meglepetést tartogatnak
Miskolci operafesztivál: Bartók+Verdi 2011-ben
A Bartók+Verdi 2011 Miskolci Nemzetközi Operafesztivál június 9. és 19. között várja a zene- és operarajongókat, a Liszt-évhez is kapcsolódó programmal pedig felidézik a tíz évvel ezelőtt megtartott első miskolci operafesztivál eseményeit és hangulatát is.
2010.10.31 14:28MTIMéhes László sajtóreferens a részletekről az MTI-nek azt mondta: Bartók Béla színpadi művei mellett 2011-ben ismét a kiváló itáliai zeneszerző, Giuseppe Verdi remekműveinek bemutatóival várja látogatóit a miskolci operafesztivál. Az esemény évtizedes múltját is idéző műsorban olyan közismert Verdi-operák dallamai csendülnek föl, mint az Aida, a Nabucco, a Rigoletto és a Trubadúr.
"A népszerű darabok mellett különleges csemegét is tartogatunk a Verdi-rajongók számára: a szerző A kalóz című operáját, amely ősbemutató lesz Magyarországon" - emelte ki a sajtóreferens. Hozzátette: a magyar komolyzenei élet kiválóságai mellett az operafesztivál Nyugat- és Kelet-Európa meghatározó társulatait, zenei együtteseit látja vendégül.
Operatársulatok, szólisták és együttesek érkeznek Miskolcra Prágából, Zágrábból, Pozsonyból, Kolozsvárról, Moszkvából, Salzburgból, Stuttgartból és Bayreuthból, s mutatják be Verdi és Bartók zeneművészetének sokszínűségét.
Emlékeztetett arra, hogy Magyarország és a világ 2011-ben ünnepli Liszt Ferenc (1811-1886) születésének 2000., halálának 125. évfordulóját. "E kettős ünnepre számos Liszt-bemutatóval készülünk, de külön is hangsúlyt helyezünk egyházi műveinek bemutatására" - hangsúlyozta Méhes László.
A fesztivál Liszt-programjában kitüntetett helyet kap a zseniális muzsikus 14 éves korában írt Don Sanche című operája, amelyet magyar (Miskolc), német (Bayreuth), osztrák (Eisenstadt) és szlovák (Kassa-Pozsony) koprodukcióban mutatnak be.
Az először a "Bartók + Verdi 2011" fesztiválon szereplő előadást Miskolc után Bayreuthban, Eisenstadtban (Kismarton), Kassán és Pozsonyban is láthatja majd a közönség.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06