Az Alkonyat vámpírsorozat írója is az élbolyban
James Patterson a világ legjobban kereső írója
James Patterson a világ legjobban fizetett írója, a Forbes magazin szerint az amerikai regényíró évi 70 millió dollár (15 milliárd forint) bevételre tesz szert.
2010.08.22 17:32MTIA Forbes magazin rangsorában a második helyen az Alkonyat vámpírsorozat írója, Stephenie Meyer áll 40 millió dollárral, utána Stephen King következik 34 millió dollárral. Az amerikai magazin az éves jövedelem kiszámításakor nemcsak a könyvekből származó jogdíjakat, hanem a film-és televíziós jogokból, a számítógépes játékokból és máshonnan származó bevételeket is figyelembe vette a 2009. június 1. és 2010. június 1. közötti időszakban.
A rangsor érdekessége, hogy Stephenie Meyernek ebben az időszakban ugyan egyetlen egy könyve sem jelent meg, viszont regényeinek megfilmesítése jól hozott a konyhára. A negyedik helyre került a romantikus regényíró Danielle Steel, aki 32 millió dollárt keresett az adott időszakban, az ötödik Ken Follett brit író 20 millió dollárral. John Grisham, a jogi thrillerek mestere és J.K Rowling, a Harry Potter-regények írója 10-10 millió dollárral a 10. helyre került a listán, amely teljes terjedelemben a www.forbes.com honlapon olvasható.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


