Kartondobozért állatkerti belépő
Vidám Doboznapok Debrecenben
Tíz kiürült tejes- vagy gyümölcsleves kartondobozért válthat belépőt minden gyerek a debreceni állatkertbe a pénteken indult háromnapos Vidám Doboznapok elnevezésű programon.
2010.07.09 13:25MTIAz akció célja, hogy a családok figyelmét ráirányítsa a szelektív, környezettudatos hulladékgyűjtésre.
Az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés (IKKE), a Debreceni Állat- és Növénykert, valamint a debreceni hulladékgyűjtésért felelős AKSD Városgazdálkodási Kft. közös kezdeményezése azért a kartondobozokra fókuszál, mert ennek a csomagolóanyagnak a 75 százaléka újrahasznosítható.
Ennek ellenére 100 dobozból 86 hagyományos hulladékgyűjtőkben végzi - hívta fel a figyelmet Baka Éva, az IKKE ügyvezető igazgatója pénteken a debreceni állatkert bejáratánál rendezett sajtótájékoztatón.
Az újrahasznosított dobozok számát a debrecenihez hasonló akciókkal is szeretnék növelni, hiszen a családok szemléletváltása nélkül lehetetlen elérni a célként kitűzött 20 százalékos újrahasznosítást - fogalmazott.
A délelőtti órákban már hatalmas zsákokban álltak a kartondobozok a bejáratnál, a gyerekek pedig folyamatosan hordták oda az újabb és újabb adag "fizetőeszközt" az állatkert pénztárához. Baka Éva a közönségnek bemutatót is tartott az újrahasznosításról: egy turmixgép, szúnyogháló és törlőkendő segítségével pár perc alatt készített könnyen elbomló papíranyagot egy üres tejesdobozból.
Gábor Zsombor, a debreceni önkormányzat városüzemeltetési osztályvezetője elmondta, hogy Debrecenben jelenleg 220 szelektív hulladékgyűjtőbe lehet elhelyezni a háztartási hulladékot. Ezekben 2006 óta évente mintegy ezer tonna papír-, valamint ötszáz tonna műanyag- és ugyanennyi üveghulladék gyűlik össze.
Kiss Gabriella, az állatkert zoo-pedagógusa szerint a természeti kincseknek nem csak a bemutatása a fontos.
A gyerekeknek meg kell mutatni, miképpen őrizhetők meg ezek az értékek, tudatosítani kell bennük, hogy nekik is vannak feladataik ebben - fűzte hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


