Egyik szemük sír, a másik pedig nevet
Focitörténelmet tanulnak a bécsi idegenvezetők
Gőzerővel készülnek a foci-Eb-re a bécsi idegenvezetők: focitörténelmet tanulnak, a labdarúgás szabályaival ismerkednek és speciális városnézést dolgoznak ki a szurkolóknak.
2008.03.01 20:18ma.huNoha a bécsi idegenvezetők egyik szeme sír, a másik pedig nevet a közelgő foci-Eb kapcsán, igyekeznek felkészülni az 1,35 millió focirajongó rohamára. A meccseket az Ernst-Happel-Stadionban végigszurkoló mintegy 350 ezer látogató mellett ugyanis több mint egymillió turistával számol június 7. és 29. között az osztrák főváros. Az ő érdeklődési körüknek megfelelő programok és városnéző útvonalak kidolgozásán fáradoznak most a bécsi idegenvezetők Sabine Janik osztrák játékvezető segítségével.
Janik nemcsak speciális tanfolyamokat kínál az idegenvezetőknek, ahol megtanulhatják például, hogy mi a les, hanem olyan forgatókönyvet is kidolgozott számukra, amely alapján a focirajongók számára is érdekessé tehetik a városnézéseket. A hagyományos Stephansdom-Schönbrunn túrán túl például a Heldenplatzon (Hősök terén) nemcsak Savoyai Jenő és Károly főherceg szobráról mesélnek az idegenvezetők, hanem felsorolják az osztrák sporttörténelem hőseit és éremstatisztikáit is.
A Ballhausplatz-ot nem elsősorban mint a Kancelláriahivatalnak otthont adó teret mutatják be, hanem a 16. században betöltött szerepét hangsúlyozzák. Akkoriban itt egy tornacsarnok állt, ahol az I. Ferdinánd császár által Spanyolországból „importált” játékokat, például a tenisz elődjének számító „Jeu de Paume”-t játszották.
A Belvedere felé vezető úton a követségek épületei jó alkalmat kínálnak arra, hogy felidézzék a nagy focinemzetek – Brazília, Spanyolország, Románia és Svájc – sikereit. A városnézések résztvevői bátran kérdezhetik szakavatott kísérőjüket a futballista Ernst Happel életéről, a sportnak Bécs történetében játszott szerepéről vagy éppen arról, miként kell „helyesen” virslit rendelni a kolbászosstandnál.
A hétszáz idegenvezetőből 431 tagot tömörítő Vizsgázott Bécsi Idegenvezetők Egyesülete ugyanakkor azt tanácsolja a hagyományos Bécs-turistáknak, hogy inkább halasszák máskorra az utazást, mert úgysem tudnának teljes képet adni a városról. A Fanmeilé-nek helyet adó Ringstraße ugyanis le lesz zárva, így a látogatóknak le kell mondaniuk a közkedvelt buszos városnézésekről a Parlamenthez, a Városházához és a Burgtheaterhez.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


