Itt maradt az Idő
Három koncertet ad a Gödörben az Európa Kiadó
Csaknem két év szünet után ismét színpadra lép a magyar underground egyik legfontosabb zenekara, az Európa Kiadó; a Menyhárt Jenő által vezetett együttes május 28-án, 29-én és 30-án is koncertet ad a fővárosi Gödör klubban.
2010.05.19 11:50MTI"Több mint másfél évtizede igaz az Európa Kiadóra, hogy akkor aktív, ha a tagjai ezt akarják. Most is ez történt, egyre több helyről vetődött fel az igény egy koncertre. Csak néhány fellépésről van szó, a többé-kevésbé állandó repertoárunkból fogunk játszani. Új számok nincsenek, ehhez sok feltétel együttes meglétére lenne szükség, mint például ihletettségre, ráhangolódásra, ami belőlem régóta hiányzik" - mondta el Menyhárt Jenő a közelmúltban az MTI-nek.
Az Európa Kiadó 1981-ben alakult a feloszlott URH három tagjából, az énekes-gitáros-dalszerző Menyhárt Jenőből, Kiss Lászlóból és Salamon Andrásból. A zenekar 1983-ban leállt, majd két év szünet után folytatta; szinte minden évben új koncertprogrammal álltak elő. Sok tagcserén mentek át, játszott velük két kultikus gitáros, Dénes József (Dönci) és Gasner János is - az elmúlt két évben mindketten elhunytak. Erőteljes zenéjük, szókimondó szövegeik, albumaik - elsősorban a Popzene (1987) és a Szavazz rám (1989) -, valamint koncertjeik óriási hatással voltak a nyolcvanas-kilencvenes évek magyarországi zenekaraira.
Menyhárt Jenő 1994-ben az Egyesült Államokba költözött, azóta az Európa Kiadó "hibernációban" van. Időnként azért fellép az együttes, legutóbbi koncertjük 2008 szeptemberében volt.
Mint Menyhárt az MTI-nek elmondta, a mostani koncerteken Kirschner Péter fog gitározni, Kiss László játszik basszusgitáron, Másik János és Varga Orsolya szintetizátoron és egy új ember, Gyenge Lajos lesz a dobos.
Az Európa Kiadó legutolsó felállásának dobosa, Magyar Péter közreműködő lesz, ezt Menyhárt Jenő azzal indokolta, hogy "a mostani helyzetben ez volt a mindenki számára legmegfelelőbb megoldás".
Az Európa Kiadó előtt 28-án és 30-án a Balaton, 29-én a Bardo játszik, utána pedig a három napon a Szilvásy Gipsy Folk Band, a Técsői Banda és a Paddy at the GAS Station lép fel. A mostani Kiadó-koncertekhez kapcsolódva a közönség a Gödör klubban megismerkedhet többek között az Amnesty International, a Greenpeace, a Védegylet, a World Fair Trade és a Levegő Munkacsoport célkitűzéseivel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


