Pillangó-valóságsó a Móra-múzeumban
Trópusi pillangók repkednek a szegedi Kultúrpalotában
Több tucatnyi hatalmas trópusi lepke repked a szegedi Móra Ferenc Múzeum egyik termében felállított lepkeházban; a színpompás rovarokat a nagyközönség A pillangók zöld szigete és egyéb hatlábú csodák című, csütörtökön nyíló tárlaton láthatja majd.
2010.05.11 13:10MTIGaskó Béla, a közgyűjtemény igazgatóhelyettese a kiállításról kedden tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a pillangók bábok formájában a tajpeji állatkertből érkeztek a Tisza-parti városba. A szegedi Kultúrpalota egyik termében igyekeztek a rovarok élőhelyéhez, a tajvani klímához hasonló körülményeket kialakítani.
A teremben így 25-30 fok van, a levegő relatív páratartalma pedig 60 százalék fölötti. A vékony hálóval borított lepkeházban pedig – ahova majd a látogatók is bemehetnek, hogy testközelből ismerkedjenek meg a 10-15 különféle fajhoz tartozó trópusi rovarokkal - olyan, a szegedi egyetemi füvészkertből érkezett növények kaptak helyet, amelyek hasonlítanak a tajvani flórára.
A pillangók a bábból történő kikelésük után csupán három hétig élnek, így a július 4-ig látható tárlatra kéthetente új szállítmány érkezik – tudatta a biológus.
Bár a lepkeház ígérkezik a tárlat legizgalmasabb részének, a múzeum számos más érdekességgel is várja a vendégeket. Látható lesz a Magyar Természettudományi Múzeumnak a rovarvilágot rendszertani kategóriák szerint bemutató vándorkiállítása, rovarokat ábrázoló természetfotó-tárlat, az egyik teremben pedig foglalkoztatót alakítanak ki, ahol a gyerekek makettek segítségével ismerkedhetnek az ízeltlábúakkal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


