Pillantás a dél-amerikai országra
Peru ezer arca - az Állatkertben
Peru élővilágát, természeti szépségeit, lakóit és történeti emlékeit mutatja be az a fotókiállítás, amely április 14-től május végéig tekinthető meg a Fővárosi Állat- és Növénykertben. A "Peru ezer arca" című kiállítás érdekessége, hogy a felvételeket az Állatkert egyik - perui származású - munkatársa - Nicolas Cansinos készítette.
2010.04.15 12:16ma.huTegnap óta látható a Fővárosi Állat- és Növénykert Barlangtermében a „Peru ezer arca” című fotókiállítás. A kiállításon látható csaknem negyven fotográfia a dél-amerikai ország jellegzetes tájainak, természeti szépségeinek, állat- és növényvilágának felvillantása mellett az inka civilizáció emlékeivel, illetve az ott élő emberek mindennapjaival is megismerteti a távoli tájak iránt érdeklődő látogatót.
A fényképekről visszaköszön a magasban keringő kondor képe, az Andok fehérlő hegyláncainak látványa, sőt a titicaca-tavi mesterséges úszó szigetek világa is. A kiállításon látható fotók Nicolas Cansinos alkotásai. A Fővárosi Állat- és Növénykert perui származású munkatársa azért készítette ezeket a képeket, hogy általuk mind több embernek mutathassa be szülőhazáját.
A tárlatot – a Perui Köztársaság tiszteletbeli főkonzuljának képviseletében – Andrea Santos, illetve prof. dr. Persányi Miklós, az Állatkert főigazgatója nyitotta meg. A megnyitó hamisítatlan perui hangulatát tradicionális zene és a feltálalt néhány dél-amerikai specialitás tette teljessé.
A „Peru ezer arca” fotókiállítás május végéig tekinthető meg a Fővárosi Állat- és Növénykertben
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
- 6:40 Az EU továbbra sem ismeri el a Krím és Szevasztopol orosz annektálását
- 22:38 Ukrán légierő: többen meghaltak és megsebesültek az éjjeli légitámadásban
- 20:37 Az autóbuszokon letölthető, ingyenes digitális könyvekkel népszerűsíti az olvasást a madridi önkormányzat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06