Emlékmű és múzeum része lesz...
Visszakerült New Yorkba a WTC utolsó acélgerendája
Visszakerült a terroristák által lerombolt New York-i Világkereskedelmi Központ (WTC) helyszínére az ikertornyok utolsó megmaradt acélgerendája, amely a szeptember 11-i emlékmű és múzeum része lesz.
2009.08.25 15:35ma.huEz az 58 tonnás, 11 méteres oszlop volt az utolsó gerenda, amelyet a WTC romjaiból eltávolítottak; a hatalmas acélrudat egy daru emelte a helyére hétfőn kora hajnalban.
A gerendát a 2001. évi terrormerénylet után, 2002 májusában vágták ki a déli torony alapjából, és azóta gondosan őrizték a Kennedy Nemzetközi Repülőtér egy hangárjában. Az amerikai zászlókkal körbevett, fehér védőburkolattal fedett, függőlegesen elhelyezett rúdra - amely az Utolsó oszlop nevet viseli - tűzoltó- és rendőrjelvényeket helyeztek.
Az oszlop a köré építendő múzeum központi eleme lesz; a kikötői hatóság és a város odaveszett rendőreinek, valamint a tűzoltóknak az emlékére a PAPD 37, NYPD 23 és FDNY 343 kódokat festették rá.
A számok arra utalnak, hogy az adott hatóságnak mennyi áldozata volt; az FDNY 343 például azt jelenti, 343-an haltak meg a helyszínre siető tűzoltók közül. Az oszlopra emlékkártyákat és fotókat is erősítettek. Chris Ward, a WTC helyét, a Ground Zerót birtokló New York-i Kikötői Hatóság vezetője az oszlop visszatérését az újjászületés jelképének nevezte.
Az oszlop nemcsak azért jelképes, mert az utolsó nagy elem volt, amelyet eltávolítottak a romokból, hanem mert az áldozatok családtagjai és a mentőmunkások az utóbbi években megemlékezéseket tartottak mellette. New York vezetése azt szeretné, hogy a merénylet 10. évfordulóján, 2011-ben megnyílhasson a közönség előtt a múzeum.
A Világkereskedelmi Központ helyszínének egymilliárd dolláros költségvetésű helyreállítása mostani becslések szerint csak 2012-re vagy 2013-ra fejeződhet be teljesen.
Az ikertornyokra két nagy tükröző medence fog emlékeztetni, amelyek mellett egy vízesést is kialakítanak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


