Először Debrecenben a mesterművek
Nagy Sándor szobrai Kőből Születtek
A Debreceni Művelődési Központ "Kőből született" című, 85 esztendős Nagy Sándor munkáit Debrecenben először bemutató tárlatát nagy érdeklődés mellett nyitották meg.
2008.02.08 17:37ma.huMost először először állították ki Debrecenben Nagy Sándor szobrászművész alkotásait, pedig – amint arra Orosz Tamás, a galéria munkatársa felhívta a figyelmet – a művész példaképe Medgyessy Ferenc, a debreceni kötődésű, a város köztereit munkáival megszépítő szobrászművész.
Egyetlen látható munkája a városban éppen a Medgyessy-szobor, mely a híres szobrászról elnevezett sétányon áll. Ezen kívül a Déri Múzeum őrzi néhány alkotását. Páratlannak tartják Nagy Sándor munkásságát a magyar szobrászatban. A rendkívül termékeny művész Nyíregyháza közelében, Buj községben született 1923-ban. Mesterei a nyíregyházi képzőművészeti szabadiskolán Berky Nándor és Diószegi Balázs; majd a Magyar Képzőművészeti Főiskolán Beck András.
Rendkívül termékeny művész, – saját becslése szerint – tízezer műve lehet. A debreceni tárlat átfogja a régióhoz kötődő művész munkásságát. A művek többsége kisplasztika, 20-30 centiméteres faragott kőszobor a művész különböző korszakaiból. Az egyéni, tömbszerű, rusztikusan faragott művek és szoborkompozícizók február végéig tekinthetőek meg Debreceni Művelődési Központ Mű-Terem Galériájában (a Batthyány utca 24. számú épületben).
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


