10 millió eurót érő vázlatfüzetet loptak
Picasso füzetét ellopták egy párizsi múzeumból
llopták Pablo Picasso egy több millió euróra becsült vázlatfüzetét a Párizs központjában található Picasso Múzeumból - jelentette be a rendőrség kedden.
2009.06.09 18:14MTIA lopás éjszaka történt, de betörésnek nincs nyoma. A vázlatfüzet 7-10 millió eurót (1,9-2,8 milliárd forintot) ér.
A múzeum egyik munkatársa szerint a tárló zárja nyitva volt, mivel elromlott. A spanyol képzőművész vázlatfüzetét egy olyan helyen állították ki, amelyet bonyolult volt megfigyelni. A múzeum igazgatója nem volt hajlandó megerősíteni ezt a közlést.
A Picasso Múzeumot 1973-ban a spanyol mester halála után nyitották meg Párizs Marais nevű negyedében. Több mint 200 festmény, 158 szobor és 1500 rajz Picasso tulajdonából adja a kiállítás alapanyagát. A művész özvegyének halála után, 1990-ben további 50 festmény és számos más mű került a gyűjteménybe.
Legutóbb 2007 februárjában loptak el két Picasso-festményt és egy rajzot a művész unokájának párizsi lakásból, a képek értékét akkor 50 millió euróra (14 milliárd forint) becsülték. Hónapokkal később kerültek meg, amikor a francia nyomozók névtelen bejelentés után a nyomukra bukkantak.
Múlt év júniusában a brazíliai Sao Paolo egyik múzeumából lopták el a spanyol mester négy művét, amelyeket hetekkel később sértetlenül megtaláltak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


