Negyed századnyi múltat tudhat a háta mögött!
Dorombénekkel és pörgő balkáni zenével nyit a Pécsi Folknapok!
Mindjárt az első estén a sűrűjébe vág a Pécsi Folknapok - Nemzetközi Népzenei Fesztivál, melynek csütörtöki koncertprogramjában mongol, balkáni, valamint kárpát-medencei magyar muzsikákban merülhet el a hallgatóság.
2009.05.29 14:35ma.huA huszadik alkalommal megrendezendő folknapok május 28-án, 19 órakor veszi kezdetét a Pécsi Ifjúsági Központ Ifjúsági Házában. Az első zenekar "házigazdaként" lép színre, hiszen a Zengőt vezető Bergics Lajos a fesztivál művészeti vezetője is egyben.
Az együttes - bár tagjai fiatalok - már negyed századnyi múltat tudhat a háta mögött, aminek alkalmából a közelmúltban több jubileumi koncertet is adtak. Az alapítók közül már csak a zenekarvezető van jelen a bandában, aki fiatal (fiaival is felálló) csapatával az eredeti népzenét napjainkban aktuális, újfajta hangzásvilágot alkotva is megszólaltatja.
A pécsi együttes után igen távoli tradíciót képviselő szólista, Enkh Jargal "Epi" varázsol közép-ázsiai hangulatot az IH-ba, aki eksztatikus dorombéneklésével és térdhegedülésével Mongólia pásztornépeinek muzsikáját idézi meg. A Németországban élő zenész maga is lótenyésztő családban nőtt fel, így a színvonalas előadásmód mellett elvárható tőle az egzotikus hangzásvilág hiteles tolmácsolása is.
Az első estet valódi világzenei produkció zárja: Nikola Parov foglalja el a színpadot kvartettjével, melyben Herczku Ágnes énekel. A Naplegenda zenéjének szófiai születésű szerzője népzenekutatóként mélyen beleásta magát a Balkán zenei világába, előadóként pedig széles körben megismertette nevét a folkzene rajongóival.
A színes, változatos program kétségkívül magasba emeli a hangulatot csütörtök este, mely a koncerteket követő táncházban aztán a tetőfokára hághat. A helyszínen tartandó kötetlen folytatásban a Zengő Együttes szolgáltatja a talpalávalót.
Forrás: pecsikult.hu
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


