Kultúra
Már több mint egymilliárd dollárt hozott a Barbie a világ jegypénztárainál
Az összeg rekordot jelent.
2023.08.07 21:30MTIGreta Gerwig Barbie-filmje csupán 17 nappal bemutatása után elérte az egymilliárd dolláros (355 milliárd forint) jegyárbevételt - idézte a BBC hírportálja a forgalmazó Warner Bros.-t.
Az összeg rekordot jelent, ugyanis Greta Gerwig az első nő, aki egy film egyetlen rendezőjeként elérte az egymilliárdos mérföldkövet. A Warner vízválasztónak nevezte az eredményt.
A cég vasárnapi közleménye szerint a Barbie globális jegyárbevétele a hétvégén mintegy 1,03 milliárd dollárra rúgott. A Margot Robbie és Ryan Gosling főszereplésével forgatott film 459 millió dollárt hozott Észak-Amerikában, és 572 millió dollárt a világ más részein.
A Warner szerint a világjárvány óta mindössze öt másik alkotásnak sikerült ezt az eredményt elérnie: a Super Mario Bros., a Pókember: Nincs hazaút, a Top Gun: Maverick, a Jurassic World: Világuralom és a Avatar: A víz útja című filmeknek.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 23:29 Advent - Miskolcon vásári forgatag, koncertek és ünnepi díszbe öltözött villamos várja az érdeklődőket
- 21:07 Tüttő Kata vezeti az MSZP EP-listáját
- 20:51 Klímacsúcs - Magyarország is csatlakozott a nukleáris egyezményhez
- 19:50 Időkapszulát és egy 122 éves levelet találtak az eleki templom kupolájában
- 18:48 Egy új törvényjavaslat kezelné a 'végrehajtói maffia' ténykedését
- 17:40 Izer Norbert: milliós megtakarítást eredményezett a cégeknek a kiva
- 16:34 Kovács Zoltán: Magyarország nem kíván asszisztálni Zelenszkij belső politikai leszámolásaihoz
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06