Kultúra
Online éneklési rekordot állított fel a nyíregyházi Cantemus kórus
7336-an énekelték el és töltötték fel az internetre az István, a király című rockopera egyik ismert dalát.
2020.08.24 03:30MTISikerrel zárult a nyíregyházi Cantemus kórus egy hónappal ezelőtt indított online daléneklési rekordkísérlete, amely során 7336-an énekelték el és töltötték fel az internetre az István, a király című rockopera egyik ismert dalát - tette közzé a kórus a honlapján pénteken.
Mint írták, a mobiltelefonnal, tablettel vagy asztali számítógéppel, egyénileg vagy csoportosan készített szelfivideókban az István a király rockopera záródallamát, a Felkelt a napunk című dalt kellett felénekelni, rögzíteni és feltölteni a www.felkeltanapunk.hu weboldalra.
A hitelesített összesítés szerint 7336 énekes küldte be videóját, és 47 országból keresték fel az internetes oldalt. A kísérlet 43 200 perce alatt átlagosan 5,9 percenként énekelte fel valaki a dalt, ezzel az átlaggal a Cantemus és az éneklésben részt vett több mint hétezer, különböző nemzetiségű személy együtt hivatalosan is felállította a lehető legtöbb, adott dal feléneklésének (videófelvételének) és internetes összegyűjtésének harminc napos rekordját.
A kiértékelt analitika szerint a megtekintések száma 42 083 volt, ami átlagosan percenkénti belépést jelentett az oldalra. Az érdeklődők átlagosan négy percet töltöttek a weboldalon - olvasható a www.cantemus.hu oldalon.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:45 Sírva fakadt egy indiai turista, miután marhahúsos hamburgert kapott egy malajziai McDonald's-ban
- 21:02 Soha nem látott hőség tombol Európában - a rendőrség a vízágyúkat is beveti
- 19:35 Tovább romlik a helyzet: ismét takarékosságra kérik a veresegyháziakat
- 17:21 Végre megszólalt a tizenegyedik emeletről kizuhanó Németh Zsanett szobatársa
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


