Kölcsey és a Himnusz
Ma van a magyar kultúra napja
Ma van a magyar kultúra napja, ebből az alkalomból az ország számos településén tartanak megemlékezést. A magyar kultúrát 1989 óta ünneplik január 22-én, a kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnuszt.
2008.01.22 06:38MTISzili Katalin, az Országgyűlés elnöke és Lezsák Sándor alelnök ma a parlament nevében köszönti a kulturális élet kiemelkedő személyiségeit, alkotóit az Országházban. Hiller István oktatási és kulturális miniszter állami kitüntetéseket ad át Budapesten, a Néprajzi Múzeumban.
Debrecenben egész napos rendezvény tartanak, amelynek keretében megkoszorúzzák Kölcsey Ferenc szobrát és átadják a Debrecen Kultúrájáért Alapítvány díjait. Miskolcon irodalmi programmal, Sopronban ünnepi esttel, Nyíregyházán hangversennyel emlékeznek meg a jeles napról. A budapesti Uránia Nemzeti Filmszínház ingyenes éjszakai mozizást rendez ma.
A tavaly bemutatott magyar filmekből több mint húsz alkotást válogattak be a hatodik alkalommal összeállított monstre műsorba. A vetítések délután négy órakor kezdődnek és másnap reggel hatig tartanak. A Magyar Nemzeti Múzeum kiállításait ingyenesen lehet megtekinteni ezen a napon.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06