Kultúra
Tizenöt év után készít új mozifilmet Gothár Péter
Tizenöt év után ismét mozifilmet rendez Gothár Péter. A Hét kis véletlen című alkotás 375 millió forint gyártási támogatást kap a filmalaptól, amely szintén jelentős, 641,8 millió forintos támogatást ítélt meg Bergendy Péter új, Post Mortem munkacímen készülő filmjének.
2018.06.27 23:30MTIA legrangosabb művészeti díjakkal elismert Gothár Péter (Megáll az idő, A részleg, Haggyállógva Vászka) új filmjével rendhagyó vizuális és zenei világ teremtésére, különleges filmnyelv létrehozására vállalkozik - olvasható a Magyar Nemzeti Filmalap szerdai közleményében.
Mint írják, az alkotás vizuális koncepcióját a Színház- és Filmművészeti Egyetemen tanító rendező elsőfilmes tanítványaira bízza, biztosítva ezzel a mai, friss szemléletet, amit a klasszikus és modern filmkészítés eszközeivel vegyít.
Az új Gothár-film családi véletlenek hét epizódja, történetmesélése a kortárs szórakoztató film sablonjaitól eltérő új filmes közlési forma lesz. A Hét kis véletlen forgatókönyve Gothár Péter, Németh Gábor és Bognár Péter közös munkája, a film operatőre Táborosi András, producere Kovács Gábor és Pataki Ágnes, koproducere Kenesei Edina. A főszerepekben Rezes Judit, Mészáros Blanka, Mészáros Máté és Börcsök Olivér lesz látható, a forgatás augusztusban kezdődik.
Bergendy Péter (Állítsátok meg Terézanyut!, A vizsga) legújabb filmje az első világháború után játszódik egy kis magyar faluban, ahol a temetetlen halottak visszajárnak kísérteni. A Post Mortem főhőse egy halott fotós, aki segít a falubélieknek kideríteni, hogy mi rejlik a természetfeletti jelenségek mögött. A nyomozásban egy kilenc éves lány lesz a társa.
A történetet Bergendy Péter, Hellebrandt Gábor és Zánkay Piros közösen jegyzi. A szereplők kiválasztása már folyamatban van, a forgatás télen kezdődik, majd a film jelentős utómunkát követően kerül a mozikba. A Post Mortem a Szupermodern Stúdió gyártásában készül producere Lajos Tamás, társproducere Köves Ábel Pál - áll a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


