Kult
Több magyar festő műve is szerepelt a Sotheby's árverésén
Több magyar festő műve is szerepelt a Sotheby's november 14-i aukcióján Londonban, köztük Reigl Judit, Gyémánt László, Fajó János, Fényes Adolf, Vaszary János, Aba-Novák Vilmos, Kádár Béla, Victor Vasarely és Galambos Tamás munkái.
2017.11.16 01:30MTIAz aukciós ház A 20. századi művészet - Más távlatból (20th Century Art - A Different Perspective) címmel kelet-európai művészektől válogatott modern és kortárs munkákat. A Sotheby's három éve indított sorozatán, amelynek célja felkelteni a figyelmet a közép- és kelet-európai térség jelentős, de még nem a nemzetközi mainstreamhez tartozó modern és kortárs művészek munkái iránt, 89 tétel szerepelt és összesen 2 millió 738 ezer fontos összbevételt hozott.
A 11 magyar alkotó 15 tétellel szerepelt az árverésen, ebből hét tétel, köztük több Fényes Adolf-munka, nem kelt el. A magyarok közül a legsikeresebben Aba-Novák Vilmos és Gyémánt László egy-egy festménye szerepelt. Aba-Novák Vilmos A piacon című, temperával festett munkája - a 8-12 ezer fontos becsértéken felül - 20 ezer fontért kelt el, Gyémánt László Szabadságszobor című munkája pedig közel a becsérték felső határához, 12 ezer 500 fontért cserélt gazdát. Öt tétel, köztük Fajó János, Vaszary János és Galambos Tamás munkái a becsértéken belül cseréltek gazdát.
Kapcsolódó írások:
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:23 A használt mobiltelefonokból értékes anyagok nyerhetők ki
- 15:22 A Roszatomnak is kihívás, hogy a Paks II. megfeleljen az EU-s szigorú követelményeknek
- 14:18 Fülöp Attila: folytatódik a látássérültek elemi rehabilitációja
- 13:17 Nagy István: jövőre is folytatódik a Településfásítási program
- 12:37 Választási részvételre ösztönző kampányt indított az Európai Parlament
- 12:32 Horvátországi választások: nyilvánosságra hozták a végleges eredményeket
- 12:09 Összegyűjtötte az EP-választáson induláshoz szükséges számú ajánlást a Mi Hazánk Mozgalom
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06