Programajánló
Húsvét - Sokadalom Diósgyőr várában
A rendezvényen fellép a Csender Zenekar, a Tardi Pávakör Népi Hagyományőrző Egyesület.
2017.04.16 04:36MTIA diósgyőri várban vasárnap és hétfőn zenészek, mesteremberek, kirakodóvásár és a gasztronómia remekei várják a látogatókat - közölték a szervezők az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint vasárnap és hétfőn az alsó várudvarban kisbárányokat, kacsákat, nyulakat, kecskéket, mangalicákat simogathatnak a gyerekek, akik interaktív foglalkozásokon játszva megismerkedhetnek az őshonos magyar állatfajtákkal, az állattartó gazdák mindennapjaival.
A Pásztorka játszóházban hagyományőrző népi játékok és interaktív feladatok várják a gyerekeket, akik kipróbálhatják a "csúzlizó" várat, az állatárnyék-felismerő táblát, a lábnyom-párosítót, a patkó célbadobást, a hordólovaglást vagy a tanyaépítő játékot.
A rendezvényen fellép a Csender Zenekar, a Tardi Pávakör Népi Hagyományőrző Egyesület.
A várba látogatók mesterség-bemutatókon és kézműves foglalkozásokon is részt vehetnek, megismerkedhetnek a bőrözés, csuhézás, agyagozás, tojásfestés titkaival is.
A kirakodóvásárban krumplilángos, kürtős kalács, varrott és zsinóros termékek, mézeskalács várja a húsvétolókat.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


