47 éves volt
Elhunyt Kósa Csaba író, újságíró
Munkássága során szociográfiákat, ifjúsági regényeket és történelmi ismeretterjesztő műveket közölt, 2002-ben Táncsics Mihály-díjat kapott.
2016.08.30 14:12MTIÉletének 74. évében rövid betegség után elhunyt Kósa Csaba író, újságíró, a Magyar Újságírók Közösségének (MÚK) elnöke - közölte a szervezet kedden az MTI-vel.
A MÚK Kósa Csabát saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkedik.
Kósa Csaba a Magyar Újságírók Országos Szövetsége újságíró-iskolájának elvégzését követően 1962-től az Esti Hírlap, 1973-74-ben a Népszava, 1974-1986 között a Magyar Vízgazdálkodás munkatársaként tevékenykedett. 1986-tól a Népszava irodalmi mellékletének szerkesztője, 1990-1993-ig a Magyar Fórum munkatársa, majd főszerkesztője volt. 1992-ben választották a Magyar Újságírók Közösségének elnökévé.
Munkássága során szociográfiákat, ifjúsági regényeket és történelmi ismeretterjesztő műveket közölt, 2002-ben Táncsics Mihály-díjat kapott.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:45 Sírva fakadt egy indiai turista, miután marhahúsos hamburgert kapott egy malajziai McDonald's-ban
- 21:02 Soha nem látott hőség tombol Európában - a rendőrség a vízágyúkat is beveti
- 19:35 Tovább romlik a helyzet: ismét takarékosságra kérik a veresegyháziakat
- 17:21 Végre megszólalt a tizenegyedik emeletről kizuhanó Németh Zsanett szobatársa
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


