Programajánló
Első alkalommal lesz jelen az SZFE a Művészetek Völgyében
A pénteken kezdődő 10 napos fesztiválon az egyetem saját udvart kapott Taliándörögdön, ahol színész, filmes és rendező szakos hallgatók mutatkoznak be esténként produkcióikkal, napközben drámafoglalkozásokat tartanak.
2016.07.22 03:35MTIA taliándörögdi művelődési ház udvarán kialakított helyszínen elsősorban szólóestekkel találkozhatnak a látogatók - áll az egyetem MTI-hez eljuttatott közleményében.
Az első este, pénteken az Alszanak a halak? című előadás látható Prohászka Fanni tolmácsolásában, Szilágyi Bálint rendezésében.
A programban szerepel továbbá a 4. éves bábszínész osztály több produkciója is: Csiby Gergely Egy indián naplója, Horváth Márk Egyszemélyes passiója és Kovács Domokos H.A.N című vizsgamunkája. Látható lesz a bábrendező szakos Szenteczki Zita Közöny című rendezése és Jankovics Anna Világgá mentem című, kortárs magyar költők verseiből összeállított estje is.
Két egymást követő éjjel - július 29-én és 30-án - nézhetik meg a fesztivál résztvevői az Utolsó estém a Földön című darabot, amelyet Horváth János Antal és az előadást rendező Olasz Renátó írt.
Karsai György színháztörténész, az SZFE doktori iskolájának vezetője népszerű beavató színházi sorozata Kortársaink, a görögök címmel szombaton lesz látható az SZFE udvarában. Az Euripidész Élektráját feldolgozó előadást Szilágyi Bálint rendezte, a címszerepet Pálya Pompónia formálja meg.
A fesztivál utolsó napján, július 31-én nagyszabású zenés produkcióval készül az egyetem, amelyet a szomszédos Nemzeti Szín-Tér színpadán valósít meg. A Szabó Sebestyén László színművész irányításával született Adieu Paure Carneval című koncertszínház Miqueu Montanaro zeneszerző dalainak felhasználásával készült. Az előadásban a hallgatók mellett fellép Szűcs Nelli és Pelsőczy Réka is, a zenei vezető Kákonyi Árpád.
Délelőttönként az SZFE színházi neveléssel foglalkozó drámainstruktor szakos hallgatói várják a gyerekeket a SzínMűVeletek összefoglaló cím alatt megvalósuló tematikus drámafoglalkozásokon.
Az Egy kupac kufli a 4-6 éveseknek kínál interaktív, játékos programot, a gyerekek Dániel András meséjébe csöppennek. A Volt egyszer egy. Máté Angi azonos című meséjének felhasználásával a 6-8 éveseket hívja kalandos utazásra. Az Elszabadult indiánok nevű foglalkozás alkalmával a 9-12 éveseket várják. A gyerekeknek játszóházat is szerveznek SzínPalinta néven, a felnőtteknek szól a SzínPro elnevezésű drámafoglalkozás.
Az SZFE dokumentum- és kisjátékfilmjei a BIDF helyszínén kaptak helyet, itt láthatják az érdeklődők a jelenlegi és egykori diákok munkáit. Egy blokkban lesz látható Huszárik Zoltán Játék, Szabó István Koncert és Gaál István Pályamunkások című vizsgarendezése. A programban szerepel a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, amely Reisz Gábor vizsgamunkája volt az egyetemen. Gothár Péter most végzett filmrendező osztályának növendékei is képviseltetik magukat filmjeikkel, de jelen lesznek alkotásaikkal Almási Tamás dokumentumfilm-rendező szakot végzett hallgatói is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06