Közel-keleti kilátástalanság
Mészárszékké változott egy jemeni piac
Tizenhét civil vesztette életét a dél-jemeni Taizz városának egyik forgalmas piacát ért rakétacsapásban. Az áldozatok között tíz nő és egy lány is volt.
2016.06.03 21:16MTIA rakétákat a várost ostromló síita húszi lázadók indították a délutáni órákban. A helyiek már a jövő héten kezdődő ramadánra, ezért sokan voltak a piacon. A támadás során legalább 30-an megsebesültek, és a halálos áldozatok száma még emelkedhet – mondták névtelenül nyilatkozó illetékesek.
A Taiz óvárosában lévő piac az ország nemzetközileg elismert kormányához hű egyik helyi ellenálló csoport ellenőrzése alatt áll. Abdel-Rahím as-Sameji, a város orvosi bizottságának tagja elmondta: a rakéták eltaláltak egy buszmegállót, és megsemmisítettek számos házat is. A piacon látott jelenetet “mészárszékként” írta le.
A pénteki támadásnak volt a legtöbb civil áldozata mióta április 10-én az ENSZ tűzszünetre szólított fel a húszi felkelők és a nemzetközileg elismert jemeni kormány között.
A törékeny fegyvernyugvást mindkét fél többször megsértette, és a kormány támogató szaúdi koalíció légicsapásai is folytatódnak az ország különböző pontjain.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:39 Agrárminisztérium: közelebb kell hozni egymáshoz a termelőket és a fogyasztókat
- 8:39 NAV: már nem hozhatók be szabadon a műtárgyak, régiségek
- 6:51 Jeff Bezos esküvője több mint kilencszázmillió eurót hozott Velence városának
- 22:51 Parajd - meg kell találni a megoldást a Maros megyei települések vízellátásához
- 21:25 Hipnotikus, balettszerű mozdulatok 30 méter magasban a Szigeten
- 20:44 Az EU vezetői zöld utat adtak Bulgáriának az euró 2026-os bevezetéséhez
- 18:44 Jaroslaw Kaczynskit újra a fő lengyel ellenzéki párt elnökének választották
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06