2016
Oscar-díj - A Mad Max rengeteg díjat kapott
A film vitte el a hangvágás, a hangkeverés, a jelmez, a látvány, valamint a smink és frizura díját is.
2016.02.29 05:34MTIA Mad Max - A harag útja című posztapokaliptikus akciófilm kapta a legjobb hangvágás és a legjobb hangkeverés Oscar-díját, látványeffektusaiért az Ex Machina című filmet jutalmazta az amerikai filmakadémia a 88. Oscar-gálán vasárnap este Hollywoodban.
A Mad Max - A harag útja hangvágói Oscarját Mark Mangini és David White vette át. A hangkeverés Oscar-szobráért pedig Chris Jenkins, Gregg Rudloff és Ben Osmo lépett a színpadra.
Alex Garland Ex Machina című tudományos-fantasztikus filmjét két kategóriában, az eredeti forgatókönyv- és a látványeffektus-mezőnyben jelölték Oscarra. A produkció végül a látványeffektusokért járó elismerést kapta meg. A díjat Andrew Whitehurst, Paul Norris, Mark Ardington és Sara Bennett köszönte meg a filmakadémiának.
A Mad Max - A harag útja kapta a legjobb jelmezért, a legjobb látványtervért, valamint a legjobb sminkért és frizuráért járó elismeréseket is a 88. Oscar-díjátadó gálán helyi idő szerint vasárnap Los Angelesben.
A jelmezekért Jenny Beavan vehette át az amerikai filmakadémia elismerését. A 65 éves brit tervezőt tizedik alkalommal jelölték a díjra, amelyet egyszer már elnyert a Szoba kilátással című filmért.
A legjobb látványtervért járó Oscart Colin Gibson és Lisa Thompson kapta, mindkettőjüket először jelölték a díjra.
A legjobb smink és frizura ugyancsak a George Miller által rendezett filmben volt látható az akadémia szerint, az elismerésen Lesley Vanderwalt, Elka Wardega és Damian Martin osztozott. Mindhárman első jelölésüket váltották díjra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
- 14:46 CETIN Hungary - Energiahatékony távközlés MI-vezérelt hálózatokkal
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06