Kinevezés
Ő a Magyar Nemzeti Múzeum új főigazgatója
Megbízatása öt évre szól.
2016.01.05 21:12MTI
http://orientpress.hu
Varga Benedek lesz a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója július 1-től az emberi erőforrások miniszterének döntése szerint - tájékoztatta a tárca kultúráért felelős államtitkársága kedden az MTI-t.
Az összegzés szerint Varga Benedek megbízatása öt évre szól.
A közlemény kitér arra, hogy a leendő főigazgató 1989-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerezte meg diplomáját történelem-levéltár szakon, majd nemzetközi ösztöndíjjal tanulmányokat folytatott Londonban, Cambridge-ben, Wolfenbüttelben. Ezt követően a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár munkatársa, 2008-tól főigazgatója lett. Vezetése alatt az intézmény 2011-ben elnyerte az Év múzeuma címet. Széleskörű nemzetközi kapcsolatrendszerének köszönhetően számos szakmai társaság munkájában vett részt, 2015 januárjától az ICOM Magyar Nemzeti Bizottságának elnöke.
Varga Benedek főigazgatói pályázatában célul tűzte ki, hogy a Magyar Nemzeti Múzeum a magyar történeti és régészeti muzeológia hazai vezető intézményévé, valamint - a nemzetközi szerepvállalás erősítésével - a nemzeti múzeumi világ egyik európai centrumává váljon - olvasható a közleményben.
Varga Benedek hivatalba lépéséig az intézményt a nyugdíjkorhatárt elért jelenlegi főigazgató, Csorba László vezeti, akinek munkájára az emberi erőforrások minisztere a későbbiekben is számít.
Az intézmény főigazgatói tisztségére Hoppál Péter kulturális államtitkár korábbi közlése szerint öten pályáztak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


