Ajánló
Felállították a betlehemet a pécsi Ferences templomban
A betlehem szobrait ferences barátok készítették, a figurákat 1941-ben állították fel először Pécsett.
2015.12.24 00:30MTIÉletnagyságú betlehem várja a pécsieket a Ferences templomban, ahol első alkalommal több mint hetven éve állították fel a fából faragott, festett szobrokat - közölte szerdán a Pécsi Egyházmegye.
A betlehem szobrait ferences barátok készítették, a figurákat 1941-ben állították fel először Pécsett.
A közlemény felidézi, hogy hogy az alakokat Tóth Ferenc asztalos faragta ki. Tóth Ferenc Szécsényben novíciusként oltárépítő műhelyt hozott létre, majd ezt követően alakult meg a pécsi Szent József-építőműhely, amelynek vezetője lett immár Ernő testvérként.
Leghíresebb munkája, a pécsi betlehem története 1936-ban kezdődött, akkor kereste meg P. Hermann Hermenegild tartományfőnök, aki korábban végiglátogatta a legszebb római betlehemeket.
A legkiválóbbat választották a pécsi mintájául, amelynek elkészítésére Ernő testvért kérték fel - részletezi a közlemény. 1940 karácsonyára elkészült a kis Jézus, Mária és József alakja, egy évvel később már a teljes betlehemet befejezte Ernő testvér, akinek munkáját több akkori neves asztalos mester is segítette.
A Pécsi Egyházmegye közleménye arra is kitért, hogy az alakok eleinte magasított pódiumon álltak és mögöttük festett díszletet helyeztek el, amely eltűnt az idők során. Az elmúlt évtizedekben azonban sikerült megőrizni a festett alakokat teljes épségükben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


