Augusztus 20.
Sümegre kerül Szent István király ereklyéje
Az augusztus 20-i körmeneten mutatják be Szent István király Dunaszerdahelyről érkezett kézcsont-ereklyéjét Sümegen.
2015.08.19 05:36MTIVeszprém megyei város polgármesteri hivatala azt írta, a felbecsülhetetlen értékű csontereklyét a John Henry Newman oktatási központ és a sümegi önkormányzat együttműködésében létrejövő közösségi főiskola kápolnájában helyezik majd el.
A tájékoztatás szerint a színarany ereklyetartót - melyben Szent István jobbjának kis csontdarabkája van - 2009-ben adományozta Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek Robert Bezák nagyszombati érseknek. Az ereklyét a dunaszerdahelyi Szent György-templomban helyeztek el külön oltáron. Az ereklye végleges elhelyezéséről azonban a közelmúltban született döntés: a működését hamarosan megkezdő, a hittudós Jonh Henry Newman nevét viselő felsőoktatási központ sümegi kampuszán levő kápolnában állítják ki, ahol az érdeklődők szabadon látogathatják a relikviát - írta Kertész-Bakos Ferenc, a közösségi főiskola szakmai vezetője.
A közleményben Végh László, Sümeg fideszes polgármestere úgy fogalmazott: Sümeg a török hódoltság korában a veszprémi püspökség székhelye volt, a zalai és veszprémi katolikusoknak pedig mindmáig nagy találkozója a sümegi búcsú, emellett nagy múltra tekint vissza a Mária-kultusz is. Hozzátette: "mostantól a katolikus hívők a szent király felbecsülhetetlen eszmei értékű ereklyéjét is Sümeghez köthetik".
A szent király ereklyéjét az augusztus 20-án 18 órakor kezdődő, Sümeg belvárosában rendezett körmeneten mutatják be.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 13:26 Legalább 164 halottja van a venezuelai földrengésnek
- 12:23 Vádat emeltek egy mozdonyvezető ellen, aki kollégáját és az utasokat is veszélyeztette
- 10:22 MÁV-csoport: vizet osztanak a forgalmasabb állomásokon
- 8:21 Hamis euróért vett egy férfi egy autót
- 6:17 Karácsony Gergely: a Budapest Pride idejére nemzeti lobogó is, Pride-zászló is lesz az Erzsébet hídon
- 22:52 Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
- 20:51 A tengerbe omlott egy sziklafal Biarritzban, maga alá temetve embereket
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


