Programajánló
Százezer nézőt várnak a bonchidai Bánffy-kastélyba az Electric Castle fesztiválra
Százezer nézőt várnak a szervezők a bonchidai Bánffy-kastélyba, a vasárnapig tartó Electric Castle fesztiválra.
2015.06.27 01:34MTIA harmadjára megszervezett Electric Castle Románia legnagyobb könnyűzenei fesztiválja, az első olyan esemény, amelyik az elektronikus zenét a klubokból egy kastély területére, a szabad ég alá költöztette. A Bánffy-kastély tízhektáros területén hat színpadon több mint 150 előadó lép fel vasárnapig. Olyan neves együtteseket is Bonchidára várnak, mint a The Prodigy, a Fatboy Slim, a The Parov Stelar Band, az Asian Dup Fundation, a Rudimental vagy a The Subways.
A fesztivál érdekessége, hogy a bevételek egy részét a Kolozsvártól 30 kilométerre fekvő Bánffy-kastély felújítására fordítják.
Az erdélyi Versailles-ként is emlegetett kastélyt a visszavonuló német hadsereg gyújtotta fel 1944-ben. Az épületegyüttes a kommunizmus ideje alatt az összedőlés határára jutott. Helyreállítását a műemlék-védelelmben tevékenykedő szakemberek által létrehozott Transylvania Trust Alapítvány vállalta, mely 2001-től évről évre örökségvédelmi tanfolyamot szervez a kastélyban. A tanfolyam hallgatói a kastélyfelújítási munkálatok során szereznek jártasságot az örökségvédelem különböző területein.
Az alapítvány 2009-ben 49 évre szóló koncessziós szerződést kötött a kastély tulajdonosával, a Marokkóban élő Bánffy Katalinnal és azt vállalta, hogy helyreállítja az épületet, amelyben kulturális, oktatási központot hoz létre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:45 Sírva fakadt egy indiai turista, miután marhahúsos hamburgert kapott egy malajziai McDonald's-ban
- 21:02 Soha nem látott hőség tombol Európában - a rendőrség a vízágyúkat is beveti
- 19:35 Tovább romlik a helyzet: ismét takarékosságra kérik a veresegyháziakat
- 17:21 Végre megszólalt a tizenegyedik emeletről kizuhanó Németh Zsanett szobatársa
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


