Éghajlatvédelmi kezdeményezés
A Sziget és a VOLT fesztivál is csatlakozik a klímavédelmi kampányhoz
A megállapodásnak köszönhetően a fesztiválok látogatói - összesen mintegy 1,2 millió ember - a klímaváltozás problémájával kézzel foghatóbban, a saját életük szempontjából ismerkedhetnek meg.
2015.06.06 16:16MTIGerendai Károly, a Sziget fesztivál és Lobenwein Norbert, a VOLT fesztivál vezetői is részt vesznek az elobolygonk.hu kampányban és támogatják az éghajlatvédelmi kezdeményezést - jelentette be Áder János köztársasági elnök a Sándor-palotában szombaton.
A köztársasági elnök a sajtótájékoztatón kiemelte: a megállapodásnak köszönhetően a fesztiválok látogatói - összesen mintegy 1,2 millió ember - a klímaváltozás problémájával kézzel foghatóbban, a saját életük szempontjából ismerkedhetnek meg.
Áder János hozzátette: felhívásához már megyei jogú városok, a fővárosi közgyűlés és fővárosi kerületi polgármesterek is csatlakoztak, múlt héten pedig az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) is hasonló nyilatkozatot tett.
A két vezető hosszú évek óta szervez sikeres, európai léptékű fesztiválokat Budapesten, Sopronban, valamint a Balatonon több helyszínen - fogalmazott a köztársasági elnök, hozzáfűzve, hogy a klímaváltozás problémája a fesztivállátogató fiatalokat és azok jövendőbeli gyermekeit érinti elsődlegesen. "Ezért is örülök ennek a lehetőségnek és felajánlásnak" - hangsúlyozta Áder János.
Gerendai Károly rámutatott, hogy sok fiatalhoz érnek el a rendezvényeikkel, a fesztiváli közegben pedig könnyebben lehet úgy üzeneteket közvetíteni, hogy a látogatók azokat ne érezzék erőltetettnek, okoskodónak, és nyitottan fogadják a gondolatokat. Kiemelte: fontosnak tartják tudatosítani, hogy rajtunk múlik, lesz-e jövője a Földnek és gyerekeinknek. Rámutatott, rendezvényeiken rendszeresen bemutatnak különféle kezdeményezéseket, civil szervezeteket, hogy a szórakoztatás mellett a fiatalokat nyitottabbá tegyék az új témák iránt.
Hozzátette: a csatlakozással olyan nemzetközi kezdeményezés mellé álltak, amely a politikai csatározások fölött áll.
Lobenwein Norbert kiemelte: bár nagyon megválogatják azokat az ügyeket, amelyek mellé odaállnak, amikor arról olvastak, hogy Áder János elsőként csatlakozott a Live Earth: Road to Paris! kampányhoz, azt gondolták, hogy a klímavédelem ügyét ők is szívesen zászlajukra tűzik. Az általuk szervezett fesztiválok megfelelő alkalmak arra, hogy hitelesen tudjanak üzenetet eljuttatni a látogatóknak - fogalmazott.
A tervek szerint többek között a fesztiváli kivetítőkön ismertetik majd a klímavédelem fontosságát, valamint a kampányhoz való csatlakozás részleteit.
Magyarországon május elején kezdte meg működését Áder János államfő kezdeményezésére az a honlap, amelyen keresztül a klímaváltozás elleni összefogást támogathatják a magyarok. A www.elobolygonk.hu oldalon felhívás fogadja az oldalra látogatókat: "Közösen felemelve a hangunkat küldjük el egyértelmű üzenetünket a világ vezetőinek: haladéktalanul cselekedjenek az éghajlatváltozást okozó környezetszennyezés ellen." A honlapon regisztrálók csatlakoznak az Al Gore volt amerikai alelnök által indított kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy egymilliárd támogatót szerezzen a párizsi klímacsúcs előtt. A honlap amerikai "anyaoldala" a www.liveearth.org.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


